• Havaların ısınmasıyla yılanlar tarlalarda görüldü

  Havaların ısınmasıyla yılanlar tarlalarda görüldü
  Havaların ısınmasıyla yılanlar tarlalarda görüldü
  30.05.2020 Cumartesi

  Sıcakların başlamasıyla Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde mercimek hasadına başlayan işçiler, yılanlarla karşılaşınca tarlada çalışan kişilere uyarılarda bulundu.

  Hilvan'da kısa zaman önce mercimek ve diğer hububat çeşitlerinin hasadına başlandı.

  İlçe merkezine yakın bir yerde kardeşinin ektiği mercimek tarlasında çalışan Haçim Kılıçoğlu, tarlada çalıştığı esnada yılanın kendisini sokacağını fark ettiğini ve sıcaklarda bu durumların sık sık yaşandığını söyleyip tarlada çalışan işçilere dikkatli olması uyarısında bulundu.

  Kılıçoğlu, “Mercimek tarlasında çalıştığım esnada bir yılanın ayağımdan beni sokacağını fark ettim. Bunun üzerine tedbirimi alıp yılanı öldürdüm. Çok zararlı bir yılan olduğunu düşünüyorum. Bölgemizde mercimek, buğday, arpa gibi ürünlerin hasadına başlandı. Şanlıurfa bölgesi de sıcak bir iklime sahiptir. Bu nedenle tarlada çalışan insanların dikkatli olması lazım. Her sene bu vakitlerde yılan sokmalarından dolayı hayatını kaybeden insanlar oluyor. Çalıştığımız esnada biraz daha dikkatli olalım. Hiçbir şey bizim hayatımızdan daha önemli değildir. Sıcaklar hem yılanların hem de farklı zararlı hayvanların ortaya çıktığı zamanlardır. Bu nedenle çalışırken mutlaka dikkat edelim.” dedi. (İLKHA)
  https://ilkha.com/guncel/havalarin-isinmasiyla-yilanlar-tarlalarda-goruldu-126646

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen