• Hasta iletişim birimi sorumluları eğitim toplantısı yapıldı

  Hasta iletişim birimi sorumluları eğitim toplantısı yapıldı
  Hasta iletişim birimi sorumluları eğitim toplantısı yapıldı
  06.02.2017 Pazartesi

   

  DİYARBAKIR -Hasta Hakları Yönetmeliği’nde yapılan değişiklik nedeniyle, sağlık kurumlarında görevli hasta iletişim birimi sorumlularına yönelik eğitim toplantısı yapıldı.

   

   

  Diyarbakır’da İl Sağlık Müdürlüğü Hasta Hakları İl Koordinatörlüğü tarafından Hasta Hakları Birim Sorumlularına yönelik eğitim toplantısı düzenlendi.

   

  Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. Mehmet Şükrü Budak Hasta Hakları mevzuatı Eğitimi veren İl Koordinatörü Dr. Cevat Talay, İl Sağlık Müdürlüğü Hasta Hakları sekretaryasını yürüten Hemşire Ferhan Tura, Özel Hastaneler Hasta Hakları sekretaryasını yürüten Yasemin Dalar, Kamu Hastaneleri Birliği Hasta Hakları Kurum temsilcisi Kadir Ekin, Halk Sağlığı Kurumu Hasta hakları temsilcisi Aslıhan Banu Kelebek ile Hasta Hakları Birim Sorumluları katıldı.

   

  Toplantıda Avar ve Budak Hasta Hakları Birimleri’nin önemine vurgu yaparak birim sorumlularının hasta ile sağlık çalışanları arasında iletişim köprüsü olduklarını ve yerinde çözüm önerileriyle hasta memnuniyeti sağlamaları gerektiğini belirterek tüm birim sorumlularına çalışmalarından dolayı teşekkür edip başarılar diledi.

   

  Psikolog Onur Börtüçene tarafından iletişim ve öfke kontrolü konularının anlatıldığı eğitimde, Birim Sorumluları Bahri Yılar ve Nejla Çağdaş tarafından Hasta Başvuru Bilgi Sistemi ile ilgili olarak uygulamalı eğitim verildikten sonra katılımcılara katılım belgesi verilerek eğitim sonlandırıldı. (Haber Merkezi)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen