• Hani ve Lice'de sokağa çıkma yasağı

  Hani ve Lice'de sokağa çıkma yasağı
  Hani ve Lice'de sokağa çıkma yasağı
  02.12.2018 Pazar

   

  DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Hani ve Lice ilçelerinde PKK'ye yönelik gerçekleştirilecek operasyonlar nedeniyle sokağa çıkma yasağı getirildi.

  Diyarbakır'ın Hani ve Lice ilçelerine bağlı 15 köy ile 31 mezrada, PKK'ye yönelik gerçekleştirilecek operasyonlar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

  Konuyla ilgili Valilik tarafından yapılan açıklamada, Hani ve Lice ilçeleri mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey PKK yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen PKK'lileri ve sığınak, barınak, depo alanlarını, uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenleneceği belirtildi.

  Açıklamada, "Hani ilçesine bağlı Kaledibi, Akçayurt, Topçular, Y. Turalı, Kalaba, Uzunlar, Serenköy köyleri ile Başaklı, Güzelce, Taşburun, Karapilyari, Mezartarlası, Sıraevler, Horsel, Çay, Damlatepe, Uysal, A.Turalı, Gürbulak mezraları, Lice ilçesine bağlı Şenlik, Birlik, Abalı, Erginköy, Tuzlaköy, Çeper, Daralan ve Duruköy köyleri ile Elmadere, Ağılçık, Akçapınar, Ayaz, Şakan, Boyluca, Dahlık, Alikahya, Hacımusabey ve Kutlamış mezralarında 2 Aralık 2018 Pazar günü saat 06.00'dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasaklanmıştır." denildi. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen