• Güzeloğlu: GGC 2020’de Yeni Binasına Kavuşacak

  Güzeloğlu: GGC 2020’de Yeni Binasına Kavuşacak
  Güzeloğlu: GGC 2020’de Yeni Binasına Kavuşacak
  08.12.2019 Pazar

   

  Abdulsamet KARAŞ

  DİYARBAKIR - Güneydoğu Gazeteciler Cemiyet’inin (GGC) 34’üncüsünü düzenlediği “Yılın Başarılı Habercileri” ödül töreninde açıklamalarda bulunan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, 2020’de Diyarbakır merkezli GGC Sur ilçesinde kentin tarihi mimarisine haiz olan çok özel bir hizmet binasına kavuşacağının müjdesini verdi.

  Güneydoğu Gazeteciler Cemiyet’inin (GGC) 34’üncüsünü düzenlediği “Yılın Başarılı Habercileri” ödül töreninde dereceye giren gazetecilere ödülleri verildi. Sur ilçesinde bir otelde düzenlenen ödül törenine Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker, Bağlar Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Nihat Karabiber, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Ak Parti İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, Oda ve Borsa Başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve İl dışından ulusal basın temsilcisi gazeteciler katıldı.

  “GAZETECİLER EN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZDIR”

  Ödül gecesine katılanlara ve bu anlamlı buluşmada emeği geçen GGC’ye teşekkür ederek konuşmasına başlayan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, gazeteciliğin bir gönül mesleği, adanmışlığın, her yönüyle zamanın ve yaşanmışlığın tanıklığını içeren bitmeyen bir uğraş olduğunu söyledi. Gazeteciliğin aynı zamanda ülkenin milli menfaatlerini koruyan bir sorumluluğu gerektirdiğine dikkat çeken Sayın Güzeloğlu, “Biz yönetenlerde bu sorumluluğu taşıyanlar gazetecileri en yakın çalışma arkadaşlarımız gibi görmekteyiz. Onlar halkımızın ve toplumumuzun aynı zamanda elçisi, ileticisi ve şüphesiz yaşanan bütün olayların değerlendiricileridir” dedi.

  “GAZETECİLERİN KONUT SAHİBİ OLMASI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATACAĞIZ”

  Teknolojinin değişikliğine rağmen gazeteciliğin etkinliğini sürdürdüğüne vurgu yapan Güzeloğlu, yerel medyanın çok daha öne çıkan bir konumda bulunduğunu belirtti. GGC’nin bazı isteklerinin olduğunu ifade eden Güzeloğlu, kentin tarihi zenginliğini yaratan ve onu geleceğe taşıyan GGC’nin tarihi yapıda bağımsız ve özel bir binasının olması gerektiğini dile getirdi. 2020’de Diyarbakır merkezli GGC Sur ilçesinde kentin tarihi mimarisine haiz olan çok özel bir hizmet binasına kavuşacağının müjdesini veren Güzeloğlu, “Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan V. olduktan sonra gazetecilerin konut sahibi olması için yine 2020’de bu çalışmayı başlatıyorum. Üçüncü başlıkta yine çalışan gazetecilerimizin haklı olarak talep ettikleri habere ulaşmada kolaylık ve kendileri içinde ekonomik anlamda hem destek hem de imkan 2020’de Büyükşehir Belediyemiz toplu taşıma araçlarında GGC üzerinden bildirilen gazetecilerimizin ücretsiz ulaşım kartlarını dağıtacağız” dedi.

  “YENİ GGC BİNASI ARŞİV MERKEZİ OLMALI”

  Yeni bina müjdesinin ardından gazeteciler cemiyetinden istekte bulunan Güzeloğlu, “Tahsis edilecek gazeteciler cemiyeti binamızın yerel basın ve kent tarihine tanıklık eden gazetelerle buluşmuş bir arşive bir değerlendirme ve çalışma alanına sahip olmasıdır. Zamanın tanığı gazetecilerin gazete nüshaları, cerideleri ve o dönemden kalan belgeleri üzerinden bu aziz ve kadim kentimizin tarihini hem okumak hem görmek hem hatırlamak çok değerli olacaktır” dedi.

  Gecede GGC Başkanı Mehmet Veysi İpek, eski bakan ve Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker ve Küresel Gazteciler Konseyi Başkanı Mehmet Ali Dim, de gazetecilik mesleğinin zorluğunu belirten birer konuşma yaptılar.

  AYDIN ÖDÜLÜNÜ EKER’DEN ALDI

  Yapılan konuşmaların ardından gazetecilere ödülleri dağıtıldı. AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, Gazete Röportaj haber dalında 1’inciliği elde eden gazetemiz yazarı Süleyman Aydın’a ödülünü takdim etti. Dereceye giren diğer gazetecilerin de ödüllerini almasından sonra gece toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen