• Gönüllü bisikletçiler arıların izinde pedal çevirdi

  Gönüllü bisikletçiler arıların izinde pedal çevirdi
  Gönüllü bisikletçiler arıların izinde pedal çevirdi
  22.05.2019 Çarşamba

  şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR - Türkiye’nin lider bal markası Balparmak ve başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkların korunması için çalışmalar yürüten TEMA Vakfı, “Arılar Varsa Yarınlar Var” projesi kapsamında arıların doğa ve insan için önemi, ekosisteme katkıları konusunda farkındalık yaratmak için bir bisiklet turu düzenledi.

  Diyarbakır’da 21.00-23.00 saatleri arasında gerçekleştirilen bisiklet turuna ve stant çalışmasına Tigris Bisiklet ve Özel Sporcular Kulübü üyeleri, Dicle Üniversitesi Genç TEMA üyeleri yanı sıra her yaştan arı dostu gönüllüler katıldı.

  Balparmak ve TEMA Vakfı’nın Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle hayata geçirdiği “Arılar Varsa Yarınlar Var” projesi çerçevesinde bisiklet turu düzenlendi. Arıların doğa ve insan için önemi, ekosisteme katkıları konusunda farkındalık yaratmak için 21.00-23.00 arasında gerçekleştirilen bisiklet turunda arı dostu gönüllüler arıların izinde pedal çevirdi. Bisiklet turunun ardından bilgilendirme standında Arı Farkındalık Kiti dağıtımları gerçekleştirildi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen