• Gelecek Partisi: Bireysel şiddete en fazla kadınlar maruz kalıyor

  Gelecek Partisi: Bireysel şiddete en fazla kadınlar maruz kalıyor
  Gelecek Partisi: Bireysel şiddete en fazla kadınlar maruz kalıyor
  25.11.2020 Çarşamba

   

  DİYARBAKIR- Gelecek Partisi Diyarbakır Kadın Politikalar Başkanı Ayşegül Delidolu, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Ve Dayanışma Günü” nedeniyle basın açıklaması yaptı.

  2020 yılının sona ermeden cinayete kurban verilen kadın sayısının 391’e ulaştığını savunan Delidolu, “Her 3 günde 2 kadın gördüğü şiddet yüzünden hayatını kaybediyor. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, tüm dünyada bireysel şiddete en fazla maruz kalan kesimi ülkemizde de olduğu gibi kadınlar oluşturuyor” dedi.

  Delidolu, “Gelecek Partisi olarak, bütün Türkiye’de ve ilimizde kadına şiddet konusunda her türlü öncü çalışmayı hayata geçirmeye, hükümetten muhalefete herkesle el birliğiyle bu konuyu çözmek için atılacak bütün adımlarda yer almaya hazırız.  Gelecek Partisi Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkanlığımız 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddeti Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde sorunu yaşayanların, kadınlarımızın ne istediğine dikkati çeken bir kampanya hazırladı. Kampanyada kadınların temel insani taleplerine yer verilirken her şeyden önce yaşamak istedikleri ön plana çıkarılarak, kadınların yasalarla sözde değil özde korunmak istekleri vurgulandı” dedi. (Haber Merkezi)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen