• Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi kavşağı tamamlanıyor

  Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi kavşağı tamamlanıyor
  Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi kavşağı tamamlanıyor
  15.12.2019 Pazar

   

   

  DİYARBAKIR - Diyarbakır'da trafik kurallarına aykırı olan, sık sık kazalara sebep olup vatandaşların şikayetlerine konu olan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi girişindeki kavşakta Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu'nun talimatları ile başlanan çalışmalarda sona gelindi.

  Güzeloğlu'nun 21 Kasım günü Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi girişinde bulunan kavşakta yaptığı basın açıklamasının ardından çalışmaların startı verilmesiyle, Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı ekiplerin soğuk ve yağışlı havalara rağmen aralıksız sürdürdüğü çalışmalar devam ediyor.

  KAVŞAK YATIRIM BEDELİ 1 MİLYON 600 BİN TL

  Yol genişletme, orta göbek ve refüj çalışmasını tamamlayan ekipler, kaldırım çalışmasıyla birlikte kısa zamanda çalışmayı tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunacağı belirtilirken, çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşlarla birlikte yılda 2 milyon 600 bin kişiye hizmet veren Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi girişindeki kavşakta yapım çalışması, yol altyapısı, kaldırım bordür düzenlemesi ile birlikte 1 milyon 600 bin Türk Lirasına mal edilirken, düzenleme ile birlikte güvenli ve konforlu bir trafik akışına kavuşacağı öğrenildi. (İHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen