• Gazetecilere virüsten koruma kiti dağıtıldı

  Gazetecilere virüsten koruma kiti dağıtıldı
  Gazetecilere virüsten koruma kiti dağıtıldı
  29.03.2020 Pazar

  DİYARBAKIR- Diyarbakir'da, sahada çalışan gazeteciler için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) aracılığıyla koronavirüsten korunmaları için koruyucu kit dağıtıldı. Kit içerisinde, koruyucu tulum, gözlük, maske, eldiven ve dezenfektan ürünleri yer aldı.

  Koronavirüs önlemleri kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, sahada çalışan gazeteciler için koruyucu kit dağıttı. Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) aracılığıyla dağıtılan kit içerisinde, gazetecileri haber yaparken virüsten korumaları için tek kullanımlık koruyucu tulum, gözlük, maske, eldiven ve dezenfektan ürünleri yer aldı.
  ‘SIKINTILI GÜNLER GEÇİRİYORUZ, DİKKATLİ OLMALIYIZ’
  Gazetemiz Özgür Haber Gazatesi Yayın Yönetmeni Engin Öztürk, büyükşehir belediyesinin bu zor zamanlarda, zor bir mesai yürüten gazetecileri düşünmesini memnuniyetle karşıladığını belirterek; “Sıkıntılı günler geçiriyoruz, büyükşehir belediyemiz ve valiliğimiz, içerisinde koruyucu gözlük, eldiven, giysi, maske, dezenfektan ve kolonyanın bulunduğu bir paket bize ulaştırdı. Bu zor zamanlarda, zor bir mesai yürüten meslektaşlarımızı düşünmesi bizi memnun etmişti. Kendilerine teşekkür ediyorum. Yetkililerin bildirdiği sosyal mesafe ve en önemlisi dışarıya çıkılmamasını sağlamamız gerekiyor. Biz gazeteciler çalışmak zorundayız, ama çalışırken de dikkatli olacağız” şeklinde konuştu.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen