• Fırıncılardan ‘zam’ açıklaması!

  Fırıncılardan ‘zam’ açıklaması!
  Fırıncılardan ‘zam’ açıklaması!
  07.04.2019 Pazar

   

  DİYARBAKIR- Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı, ekmeğe herhangi bir zam yapılmayacağını açıkladı.

  İnegöl Fırıncılar Kooperatifi'nin toplantısına katılan Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmeğe zam konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Balcı, ekmeğin kilosunun 6.25 TL olduğunu belirterek, herhangi bir zammın olmadığını söyledi.

  Türkiye genelinde uygulanan fiyatların devam edeceğini belirten Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı, “Yeni bir fiyat artışı şu günlerde söz konusu değil. Ekmeğin, kilogram fiyatı 6 lira 25 kuruş uygulanmakta. Ham madde fiyatlarda değişiklik olursa, o zaman düşünürüz. Geçen yıla göre ham madde fiyatlarında yüzde 40 oranında bir artış var” dedi.

  Açıklamasının devamında ekmek israfına da dikkat çeken Balcı, “Türkiye genelinde günde ortalama 6 milyon adet ekmek israf ediliyordu. Ekmeği israf etmeme konusunda Cumhurbaşkanımız başkanlığında başlatmış olduğumuz kampanya neticesinde israf oranını 4 milyon 900 bine düşürmüştük. Halkımızın ekmeği bilinçli tüketmemesinden kaynaklanıyor. Eski alışkanlıklarımızdan vazgeçmemiz gerekiyor. Yani ne olur ne olmaz ekmek fazla alayım düşüncesinden vazgeçmek gerekiyor. Artık gece 1'de her yerde ekmek bulma imkanınız var. Tüketici olan halkımız tüketeceği kadar ekmek alması gerekir. Fazla ekmek alıyorsa da iyi muhafaza edip, israf etmemesi gerekir. Fırıncılarımız da satacağım düşüncesiyle fazla ekmek üretmesinler. Bunu hayvana yem olarak da verseniz olmaz. Ekmeği, hayvana yem olmaktan kurtarmalıyız” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen