• Evsen: 28 Şubat tarihin mezarlığına gömülmelidir

  Evsen: 28 Şubat tarihin mezarlığına gömülmelidir
  Evsen: 28 Şubat tarihin mezarlığına gömülmelidir
  26.02.2021 Cuma

   

   

  İzzet KARAGÖZ

  DİYARBAKIR - Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen, “28 Şubat bin yıl sürmedi, bin yıl sürmemeli. Tüm darbeler lanetlidir. Tüm darbeciler lanetlenmiştir. Hiç kimse halktan ve halkın iktidarından güçlü değildir. Sivil bir gelecek inşa ederek, darbe zihniyetini sonsuza dek tarihin mezarlığına gömmeliyiz. Tarih hiçbir zalimi affetmemiştir. 28 Şubat zalimlerini de affetmeyecektir” dedi.

  “YÖK VE BİR KISIM ASKER LİNÇ KAMPANYASINA GİRİŞMİŞLERDİ”

  Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen, 28 Şubat dolayısıyla yazılı açıklamalarda bulundu. “Tarih 28 Şubat 2007’yi gösterirken Seçilmiş Hükümete karşı Boyalı basın, sözde bağımsız yargının önde gelenleri, YÖK ve bir kısım asker linç kampanyasına girişmişlerdi” diyerek sözlerine başlayan Evsen, o gün Genel Kurmay, irticai faaliyetleri desteklediğini iddia ettiği firmalara ambargo koyduğunu, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay Başkan ve üyelerinin genelkurmay başkanlığına çağrılarak kendilerini irtica konusunda brifingi verildiği hatırlatmasında bulunarak şöyle dedi:

  “ 18 Haziran günü bu ülkenin kahraman Başbakanı Necmettin Erbakan Başbakanlıktan istifa etti/ettirildi. O gün demokrasi Havarisi Kurum ve kuruluşlar ne oluyor demediler, diyemediler. Aksine Basının büyük kısmı başta olmak üzere 5 büyük sivil toplum kuruluşu,

   (Türk-İş, DİSK, TESK, TİSK, TOBB basında ‘BEŞLİ ÇETE’ diye tanımlananlar) ve gazeteciler oyunun gönüllü parçası oldular. MGK’da oyunlarını icra ettiler. İrtica adı altında başörtülüler, namaz kılanlar, mütedeyyin insanlar hedef haline getirildi. Bazı sözde basın mensupları kendilerini başörtüsü avcısı ilan ettiler.  O Gün deniz Kuvvetleri Komutanı olan Oramiral Güven Erkaya Müslüman halkı işaret ederek, ‘İRTİCA, PKK’dan Daha Tehlikeli’ ifadesini kullandı. 28 ŞubatPost Modern Darbe Girişimi Türkiye’nin Sadece Siyasetine değil, Sosyolojisi ve toplum yapısına da müdahale etti.

  “KÖFTECİLER, FIRINCILAR BİLE FİŞLENDİ”

  Türkiye deki bütün dernek, Vakıf, Sendika, Üniversitelerdeki Öğretim Üyeleri, Özel ve Kamuya ait bütün yurtlar, Valiler, Kaymakamlar, Daire Başkanları, İl Genel Meclisi, Belediye Meclis Üyeleri, Partilerin İl ve İlçe Yöneticileri, Memurlar, Din Adamlarını, TV’lerin ve Radyoların Yöneticilerini fişlediler. Hatta işi o kadar ileriye götürdüler ki o dönemde Köfteciler, fırıncılar bile fişlendi.

  “28 ŞUBATIN TORTULARI TEMİZLENMELİ”

  Türkiye de meydana gelen darbeler arasında, en kuvvetli olanı 28 Şubat Post Modern Darbesidir. 28 Şubat post modern darbesinin amacı: Anadolu’nun toplumsal hareketlerini engellemekti. Darbe denemelerinin karanlık örtüsünün açılması gerekir. Üstü açılmayan darbelerin, haklı olarak adalet önünde hesap vermeyen darbecilerin olduğu bir ülkede karanlık odalar tekrar iktidar olur. Her ne kadar yamalı bohçaya dönmüşse de, 12 Eylül Anayasası yürürlükte olduğu sürece, Milletin egemenliğinden tam olarak bahsedilemez. Türkiye’de Yeni bir demokrasi atılımına ihtiyaç vardır. Yeni bir Anayasanın hep beraber çalışılmasına ihtiyaç vardır. Üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğüne; egemenlerin değil, halkın iktidarına ihtiyaç vardır. Bin yıl süreceği iddia edilen 28 Şubatın tortuları temizlenmeli, hem de sonsuza dek… 

  “TÜM DARBECİLER LANETLENMİŞTİR”

  28 Şubat bin yıl sürmedi, bin yıl sürmemeli. Tüm darbeler lanetlidir. Tüm darbeciler lanetlenmiştir. Hiç kimse halktan ve halkın iktidarından güçlü değildir. Sivil bir gelecek inşa ederek, darbe zihniyetini sonsuza dek tarihin mezarlığına gömmeliyiz. Tarih hiçbir zalimi affetmemiştir. 28 Şubat zalimlerini de affetmeyecektir”

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen