• eTwinning Bölgesel Konferansı düzenlendi

  eTwinning Bölgesel Konferansı düzenlendi
  eTwinning Bölgesel Konferansı düzenlendi
  08.12.2019 Pazar

   

  Ömer TÜRK

  DİYARBAKIR - Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülmekte olan eTwinning faaliyeti 2019 yılı çalışma planı kapsamında eTwinning Bölgesel Konferansı Diyarbakır’da düzenlendi.

  Avrupa’da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim-öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin, Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımın sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini yabancı dili kullanma becerilerinin arttırılması amacıyla ülkemiz 22 Şubat 2009 tarihinde eTwinning faaliyetlerinin bir üyesi haline geldi. eTwinning Türkiye faaliyetleri, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yönetiliyor. eTwinning Bölgesel Konferansı; 3 gün boyunca, çevre illerden gelen öğretmenlerin çeşitli sunum ve konuşmalarıyla Diyarbakır’da gerçekleşti.

  “BU VE BENZER PROJELER EĞİTİM KALİTESİNİN ARTMASINDA ETKİN ROL OYNAR”

  Konferans, Ulusal Destek Servisi Koordinatörü Mehmet Fatih Döğer’in konuşmasıyla başlarken, açılış törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer burada konuştu. eTwinnig projelerinin öneminden, öğrenci ve öğretmenlere olan katkılarına değinen Taşçıer, “Diyarbakır’ın böyle önemli bir konferansa ev sahipliği yapmasından son derece mutluyum. Bu tür projeler ekip halinde çalışmayı, proje geliştirmeyi, öğrenci ve öğretmen arasındaki bağı kurmada da son derece önemli. Bu ve buna benzer projelerin çoğalması eğitim kalitesinin artmasında etkin rol oynar” dedi.

  Taşçıer, Diyarbakır’da yapılan eTwiningler hakkında da bilgiler verdi. Konferans, YEĞİTEK Genel Müdürlüğü Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Mustafa Hakan Bücük’ün konuşmasının ardından çeşitli üniversitelerden katılan akademisyenlerin sunum ve konuşmalarıyla devam etti.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen