• Engelsiz Bileşenler Federasyonu Sur Belediyesini ziyaret etti

  Engelsiz Bileşenler Federasyonu Sur Belediyesini ziyaret etti
  Engelsiz Bileşenler Federasyonu Sur Belediyesini ziyaret etti
  21.07.2019 Pazar

   

  DİYARBAKIR-Merkezi Diyarbakır’da bulunan Engelsiz Bileşenler Federasyonu yöneticileri Sur Belediyesi eşbaşkanı Filiz Buluttekin’i ziyaret etti. Eşbaşkan gelen ziyaretçilerini kapıda karşıladı.

  Engelsiz Bileşenler Federasyonu Sur Belediyesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında öncelikle federasyon yöneticileri eşbaşkan Filiz Buluttekin’i tebrik ettiler. Gayet samimi bir ortamda geçen görüşmede federasyon yetkilileri eşbaşkana, dernek çalışmaları hakkında kısa bilgi vererek şunları söylediler” 2015 yılından beri başta Diyarbakır olmak üzere çevre illerde çalışmalarımızı sürdürüyoruz, federasyonumuza bağlı 12 dernek bulunmakta ve yönetimimizin çoğunluğu da gençlerden oluşmaktadır” diye belirttiler.

  Engelsiz Bileşenleri, Sur Belediyesinin 2020-2024 yılı stratejik planında yer almak istediklerini, belediye bünyesinde Engelli Şube Müdürlüğünün olmasını istediler. Ve bu birimin başında bulunacak kişinin de engelli olması gerektiğini vurguladılar.

  Daha sonra engelliler çeşitli sorunlarından da bahsettiler.

  Filiz Buluttekin kendilerini dinledikten sonra şöyle konuştu; ”Engelli bireylerin haklarını bir bütün olarak ele almak gerekir. Tanınan halklar bir bağış, iyilik değil ve olması zorunlu olan en doğal haklardır. Biz de Sur Belediyesi olarak sorumluluğumuzun farkındayız ve engelli vatandaşlarımız için gerekli bütün çalışmaları yapmaya gayret ediyoruz. İlçemizde gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmaları engellilerimizi de düşünerek yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen