• Endonezya’ya insani yardımlar sürüyor

  Endonezya’ya insani yardımlar sürüyor
  Endonezya’ya insani yardımlar sürüyor
  11.10.2018 Perşembe

   

  CAKARTA - Avrupa Yetim-Der, Endonezya'nın Sulawesi Adası'nda meydana gelen deprem ve ardından oluşan tsunami felaketinden etkilenen binlerce afetzedeye gıda ve hijyen yardımı ulaştırdı.

  Endonezya’nın Sulawesi adasında meydana gelen deprem ve tsunamide ölenlerin sayısı 2 bini aştı.  Kayıpları arama faaliyetleri ise hala devam ediyor. Adada 28 Eylül'de 7,5 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Depremin ardından Palu ve Dongala kentlerini, yüksekliği 3 ila 6 metreye ulaşan tsunami dalgaları vurmuştu.

  Deprem ve sonrasında meydana gelen tsunamini sonrası insani sivil toplum kuruluşlarının yardımları başladı. Afetzedelere bir yardım da Avrupa Yetim-Der’den geldi.

  Deprem ve ardından oluşan tsunami nedeniyle bölgeye giden Uluslararası İnsani Yardım kuruluşu Avrupa Yetim-Der, binlerce afetzedeye gıda ve hijyen yardımı ulaştırdı.

  Endonezyalı depremzedelere yönelik başlatılan yardım kampanyası ile ilgili açıklamada bulunan Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, “İmkânlarımız çerçevesinde elimizden geldiğince depremzedelerin yanlarında olmak istediğimizi göstermek için buraya yardımlarımızı ulaştırdık ve yardımlarımıza hayırseverlerin destekleri ile inşaallah devam edeceğiz.” dedi.

  "Pasifik Ateş Çemberi" olarak adlandırılan, deprem ve volkan kuşağında yer alan Endonezya'da, 26 Aralık 2004'te 9,1 büyüklüğündeki deprem ve ardından oluşan tsunami sonucu bölgedeki diğer ülkeleri de kapsayan geniş bir alanda 230 bin kişi ölmüştü. (Hamza Korkut)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen