• Eğil belediyesi köylerde halı saha yapıyor

  Eğil belediyesi köylerde halı saha yapıyor
  Eğil belediyesi köylerde halı saha yapıyor
  02.04.2018 Pazartesi

   

  DİYARBAKIR - İçişleri Bakanlığınca kayyum atanan Eğil Belediyesi tarafından 5 köyde halı saha yapımına başlandı. Halı sahaların yapılmasıyla köylerde de gençlerin sporla kaynaşması sağlanacak.

  “İlçe Merkezinde olan köyde de olacak” sloganıyla köylerde yaşayan gençleri spora yöneltmek, onların beden ve zihin olarak gelişimine katkı sağlamak ve boş zamanlarını sporla değerlendirmek amacıyla; yapımına başlanan halı sahalar köylerin nüfus yoğunluğu göz önüne alınarak belirlendi. İlk etapta Balaban, Kaya, Sarıca, Bahşiler ve Sarmaşık köyleri olmak üzere toplam 5 köyde yapılacak halı sahalar, talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda diğer köylerde de yapılmaya devam edilecek.

  Konuyla ilgi açıklama yapan Belediye Başkan Vekili Kürşad Atak, “Köylerde yaşayan vatandaşlarımızdan gelen talepler üzerine 5 köyümüzde halı saha yapımına başladık. Göreve geldiğimizde sadece ilçe merkezinde eski bir halı saha vardı. İlk iş olarak onu tadilattan geçirdik, ışıklandırma yaparak gecelerine hizmete açtık. Bugün ise kimsenin hayal edemeyeceği şekilde köylerde de halı saha yapımına başladık. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve devletimizin bize verdiği destekle köylerimize yönelik yapılan yatırımlara, aralıksız devam edeceğiz” diyerek, hedeflerinin köylerde, kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini yükseltmek olduğunu kaydetti.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen