• EFSANE DİYARBAKIRSPOR’UN KUPALARI MÜZELENECEK

  EFSANE DİYARBAKIRSPOR’UN KUPALARI MÜZELENECEK
  EFSANE DİYARBAKIRSPOR’UN KUPALARI MÜZELENECEK
  07.01.2019 Pazartesi

   

  DİYARBAKIR- Diyarbakırspor’un lig şampiyonluğu kupaları ve katıldığı turnuvalarda elde ettiği kupalar,eski başkan Şehmuz Şenyiğit tarafından Güneydoğu Spor Yazarları Derneği (GSYD) yönetimi ve Diyarbakırspor’un mevcut yönetimine teslim etti

  KUPA TESLİM TÖRENİNDE GSYD’NİN PAYI BÜYÜK

  Efsane Diyarbakırspor’un kupaların teslim alınım töreninde en büyük pay ise GSYD Yönetim kuruluna ait olduğu belirtildi kupa  teslim törenine GSYD Başkanı Mehmet Yılmaz Bay ve Yönetim kurulu üyeleri Diyarbakırspor Başkanı Şehmuz Akyıl ve Basın Sözcüsü Ali Yılmaz ile Azrailler Grubu İkinci Başkanı Fırat Güneş katıldı.

  GSYD : “KUPALARA  YER YAPILANA KADAR BİZDE KALACAK”

  GSYD Başkanı Mehmet Yılmaz Bay “Diyarbakırspor’un hafızası ve manevi değeri “ olarak nitelendirdiği kupaları sonsuza dek muhafaza etmenin Diyarbakırlı olmanın  gereği olduğunu söyledi. Kupalar,yer yapılana kadar GSYD  yönetim kurulu tarafından muhafaza edilerek dernek ofisinde tutulacak dedi

  6 LİG ŞAMPİYONLUĞU VE NİCE BAŞARILAR

  1975-76 sezonunda  3.Lig şampiyonluğu, 1975-76 sezonunda 2.Lig şampiyonluğu, 1981-82 sezonunda 2.Lig şampiyonluğu,2000-2001 sezonunda 2.Lig şampiyonluğu,2008-2009 sezonunda 1.Lig şampiyonluğu (eski adıyla 2.Lig). 2003 TSYD Ankara Şubesi Üçüncülüğü,bir çok turnuva ve organizasyonda elde edilen başarılar,kupalar,ödüller. Büyük bir tarihin simgesi,alın teri ve emeğin ürünü. Kelimelere sığmayacak kadar büyük bir maziyi barındıran kupalar.

  BELEDİYE TESİSLERİ GERİ ALINCA KUPALAR ORTADA KALDI

  Diyarbakırspor’un 2013 yılında amatör lige düşerek kapanma aşamasına gelmesinden sonra dönemin Büyükşehir Belediyesi yönetimi,daha önce 49 yıllığına Diyarbakırspor’a tahsis edilen Ali Gaffar Okkan tesislerini geri alınca kupalar ,kulüpten alacaklı olan kişiler tarafından haczedilmek istendi. Bu tehlikeye karşı kupalar kulübün son başkanı olan Şehmus Şenyiğit tarafından koruma altına alındı. 6 yıl boyunca kupaları kendi iş yerinde koruyan Şenyiğit, tarihi öneme sahip kupaları Güneydoğu Spor Yazarları Derneği (GSYD),Diyarbakırspor ve Azrailler Grubu temsilcilerine teslim etti.

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen