• Edirne Cumhuriyet Başsavcılığından "Selahattin Demirtaş" açıklaması

  Edirne Cumhuriyet Başsavcılığından "Selahattin Demirtaş" açıklaması
  Edirne Cumhuriyet Başsavcılığından
  09.08.2020 Pazar

   

  Bazı basın yayın organlarında, Edirne Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu olarak bulanan Selahattin Demirtaş'ın odasında buzdolabı bulunmadığı yönündeki haberler üzerine Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı bir açıklama metni yayımladı.

  Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Sözcülüğü ve Medya İletişim Bürosu tarafından konuya ilişkin yayımlanan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

  Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında Edirne Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu olarak bulanan Selahattin Demirtaş'ın odasında buzdolabı bulunmadığı, buzdolabı alma talebinin ceza infaz kurumu idaresince reddedildiğine dair yer alan haberler ve paylaşımlara ilişkin bir basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur.

  Savcılık açıklamasında, "Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda bulunan her odada hükümlü ve tutuklunun talebi doğrultusunda bir adet buzdolabı bulundurulmaktadır. İlgilinin odasında da isteği doğrultusunda bir adet buzdolabı bulunmakta olup kendisinin ikinci buzdolabı talebi, yönetmelik gereğince ceza infaz kurumu yönetimi tarafından uygun görülmemiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen