• Eczacılara ilk yardım eğitimi

  Eczacılara ilk yardım eğitimi
  Eczacılara ilk yardım eğitimi
  22.01.2020 Çarşamba

   

  DİYARBAKIR- 11. Bölge Diyarbakır Eczacılar Odası işbirliğince merkez Yenişehir ilçesindeki Ali Gaffar Okkan Sağlık Merkezinde düzenlenen programda diyarbakır’lı eczacılara ve eczacı teknisyenlerine  ilk yardım eğitimi verildi.

  Eczacı ve  teknisyenlerinden oluşan  40 kişiye 2 gün boyunca uygulamalı 16 saat süren eğitimin sonunda yazılı ve pratik sınav sonucuna göre katılımcılara ilk yardım sertifikası ve kimlikleri dağıtıldı.

  11. Bölge Diyarbakır Eczacılar Odası Başkanı Mahmut Sert yaptığı açıklamada, oda olarak eczanelere daha donanımlı sağlık hizmeti sunmaları için çalıştıklarını belirtti.  Sağlık Müdürlüğü ve sağlık paydaşlarının düzenlediği projelere katılım sağlayarak eczacı ve çalışanlarını eğitim anlamında güncel tuttuklarını aktaran Sert konuşmasın devamında :

  "Her mahallemizde en az bir eczane bulunuyor ve nüfusa oranlı bir şekilde hizmet veriyor. Buda ilk yardım müdahalesinde ne kadar ulaşılabilir olduğumuzu gösteriyor. Aldığımız eğitim bu diğer sağlık paydaşlarının verdiği sağlık hizmetine ek olarak hayat kurtaran ilk müdahale fırsatı yaratma açısından çok önemli görüyorum. Bu eğitimin eczacılar için gerekliliği ve aciliyeti daha fazla bir anlam taşımaktadır. Çünkü geçtiğimiz yılda oda başkanımızı kalp krizi sonucunda kaybettik. Bu durum ilk yardımın önemini ve ne kadar hayati bir konu olduğunu gösteren üzücü bir olaydı” dedi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen