• DYO Usta Ligi Diyarbakır Bölge finalisti belli oldu

  DYO Usta Ligi Diyarbakır Bölge finalisti belli oldu
  DYO Usta Ligi Diyarbakır Bölge finalisti belli oldu
  05.11.2018 Pazartesi

   

  DİYARBAKIR - DYO’nun 3 yıl önce başlattığı ve geleneksel hale gelen “DYO Usta Ligi 2019 Türkiye Şampiyonası” ön eleme maçları son sürat devam ediyor. Bölgeleri temsil edecek takımların belirlendiği maçların dokuzuncusu Diyarbakır Bölge Müdürlüğü finalistini belirlemek için Diyarbakır’da oynandı.

  Diyarbakır Bölge Müdürlüğünü temsil edecek takımın belirlendiği turnuvanın dokuzuncu maçı önceki gün Habitat Halı Saha’da yapıldı. 11.00’de forma teslim töreni ile başlayan maçlar 20’şer dakikadan iki devre oynandı.

  İlk maç 12.00’da Teknoplast ve Dyostop takımları arasında oynandı. 40 dakikanın sonunda golsüz biten maçın kazananını seri penaltılar belirledi. 9-8’lik skorla maçı kazanan Dyostop takımı adını finale yazdırdı.

  Günün ikinci karşılaşması 13.00’de başladı. Dyobinder ile Dyolux takımları arasında geçen kıran kırana mücadelenin kazananı 3-1’lik skorla Dyobinder takımı oldu.

  DİYARBAKIR’I DYOSTOP TAKIMI TEMSİL EDECEK

  Dyostop ve Dyobinder takımları arasında oynanan 15.30’da başlayan finalde takımlar büyük performans gösterdi. Final maçını 3-0’lık skorla Dyostop takımı kazanarak Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’nü temsil etmeye hak kazandı. Ön eleme maçlarında attıkları 3’er golle Şaban Çelik, Abdurrahman Önal ve Uğur Girgin gol krallığını paylaştı.

  ‘’DYO Usta Ligi 2019 Türkiye Şampiyonası’’nda Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’nü temsil edecek olan Dyostop takımına kupayı Diyarbakır Bölge Müdürü Alparslan Kızgın takdim etti. Çekişmeli geçen final mücadelesinden sonra futbola gönül vermiş tüm ustalar, bölge şampiyonluklarını arkadaşları ile birlikte düzenlenen yemekte kutladılar.

  TÜRKİYE ŞAMPİYONU TEMMUZ’DA BELİRLENECEK

  Ön elemeler son maç Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü finalistlini belirlemek için yapılacak. 4 Kasım’da Adana’da sona erecek ön eleme maçlarından sonra bölge finalistleri Türkiye Şampiyonası’na katılım vizesini alacaklar. Temmuz ayında gerçekleşecek DYO Usta Ligi 2019 Türkiye Şampiyonası ile şampiyon takım belli olacak.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen