• Dünya Karate Şampiyonu Özçelik: Diyarbakır gençliğine güveniyorum

  Dünya Karate Şampiyonu Özçelik: Diyarbakır gençliğine güveniyorum
  Dünya Karate Şampiyonu Özçelik: Diyarbakır gençliğine güveniyorum
  05.10.2018 Cuma

   

  DİYARBAKIR- Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Karateci Serap Özçelik, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Şampiyonların İzinde” isimli programı kapsamında Diyarbakırlı Karateciler ile bir araya geldi. Diyarbakır’da olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Özçelik, “Diyarbakır’daki gençlerinin birçok şeyi başarabileceğini ve ülkemize en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum” dedi.

  Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Karateci Serap Özçelik, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Şampiyonların İzinde” isimli programı kapsamında Diyarbakırlı Karateciler ile bir araya geldi.

  ÖZÇELİK: DİYARBAKIR BENİ BÜYÜLEDİ

  Diyarbakır Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’ne ait olan Köşkler Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen programda konuşan milli sporcu Özçelik, “Ben ilk olarak Diyarbakır’a geldim. Herkesinde gelip görmesini isterim. Çünkü anlatılan gibi olmadığını gördüm bambaşka bir yer burası ve Türkiye’nin en fazla genç nüfusuna sayıp bir şehir buradaki milli sporcular ve minik sporcularla bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirmek istiyorum. İnşallah buradaki çocuklar ellerinden gelen her şeyin en iyisini yaparak istedikleri ve hedefledikleri yerlere gelirler bunları da yapabilecek imkânlara sayıp gelişmiş çok büyük bir şehirdir Diyarbakır. Diyarbakır’daki gençlerinin birçok şeyi başarabileceğini ve ülkemize en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum” dedi.

  DEMİR ÖZÇELİK’E PLAKET TAKDİM ETTİ

  Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir ise sporcuların çocuklara rol model olmaları ve deneyimlerini anlatmak için kente geldiğini söyledi. Diyarbakır'da yetenekli sporcuların olduğunu anlatan Demir, “Serap Özçelik ve nice dünya şampiyonu olmuş sporcularımız gibi dünya şampiyonu ve Avrupa şampiyonu olabilecek yetenekli çocuklarımız var. İnşallah bu anlamda sporcular yetiştireceğiz. Diyarbakır'ın böyle bir potansiyeli mevcut” diye konuştu.

  SENA KIZILASLAN KAYBETME KORKUSU YAŞADINIZMI?

  14 yaşında ve 10 yaşından beri karate sporu ile ilgilenen Türkiye Karate Şampiyonu Milli Sporcu Sena Kızılaslan, izleyici olarak katıldığı “Şampiyonların izinde’ söyleyiş programında Şampiyon Özçelik’e, “Dünya veya Avrupa Şampiyonalarında “Kaybetme Korkusu Yaşadınız mı ve neler hissettiniz?” sorusunu sordu. Soruya Özçelik, bu soru kimin soracağını merak ettiğini ve beklediğini ifade ederek, “Hiç kimse maçlara kaybetmek için çıkmaz ama kaybetmeyeceğimiz anlamında gelmez. Fakat bu his bazen haddini aşar ve, "Kaybetmekten korkacağıma hiç sahip olmamam daha iyi." dememize ve kendimizi geri çekmemize sebep olur onun için her maça kazanacağım gözü ile bakmak daha iyi bir moral ve motivasyon ve öz güven demektir ve siz genç sporculara söylemek istediğim tek bir şey olabilir o da şu bıkmadan, yılmadan, yorulmadan çalışmalarınızı ona göre yapın ve istediğiniz her hedefe ulaşacağınıza inanıyorum” dedi

   

   

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen