• DSİ’den boğulma olaylarına karşı uyarı

  DSİ’den boğulma olaylarına karşı uyarı
  DSİ’den boğulma olaylarına karşı uyarı
  12.04.2018 Perşembe

  DİYARBAKIR- DSİ 10'uncu Bölge Müdürlüğü, hava sıcaklığının artmasıyla yaşanabilecek boğulma olaylarına karşı uyarılarda bulundu.

  DSİ 10. Bölge Müdürlüğü 103. Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, sulama sezonu hazırlıkları ve boğulmalar hakkında uyarılarda bulunuldu.

  Açıklamada, “Batman- Silvan sulama tesisinin, Batman Sol Sahil Sulama Tesisinin ve Malabadi Sulama Tesisinin; işletme, bakım onarım ve yönetim sorumluluğunu devralan ilgili birliklerce tarımsal faaliyetlerin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi adına sulama suyu taleplerine istinaden tesise sulama suyu verilecektir. Hava sıcaklığının da artmasıyla söz konusu sulama kanallarına, Batman Baraj Gölüne, Göletlere ve Batman Çayına serinlemek amacıyla vatandaşların girdiği ayrıca evsel atıkların atıldığı servis yollarında aşırı hız yapıldığı ve bu nedenle de sık sık üzücü kazaların meydana geldiği tespit edilmektedir.” denildi.

  Açıklamanın devamında, vatandaşların mal ve can güvenliği acısından sulama kanallarına, Batman çayına, Batman baraj gölüne ve göletlerde suya girmenin tehlikeli ve yasak olduğu, sulama kanallarına evsel atıkların atılmaması ve servis yollarında aşırı hız yapılmamasının hayati önem arz ettiği ifade edildi. (Haber Merkezi)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen