• Dokuz dilde Diyarbakır tanıtımı

  Dokuz dilde Diyarbakır tanıtımı
  Dokuz dilde Diyarbakır tanıtımı
  14.01.2020 Salı

   

  DİYARBAKIR - Diyarbakır'da kentin tarihi, kültürü, sosyal ve turistik yerlerine ışık tutacak, kentin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Türkçe, Kürtçe,Zazaca, Arapça, İngilizce, İtalyanca, Almanca Süryanice ve Japonca olmak üzere sekiz ayrı dilde klib CD'si hazırlanıyor.

  Yapımını Diyarbakırlı Baturay Turizimin üstlendiği ve sivil toplum örgütlerininde desteklediği "Kültürleri Barındıran Kent Diyarbakır" adlı tanıtım klib CD'si dokuz  Ayrı dilde seslendirilecek ve 12 farklı ülkenin  vatandaşları oynuyacak.

  “DÜNYAYA DUYURACAĞIZ”

  Tursab Diyarbakır YTK Başkan Yardımcısı, Baturay Turizim Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Baturay, Diyarbakır Türkülerinin Türkçe, Kürtçe,Zazaca, Arapça, İngilizce, İtalyanca, Almanca, Süryanice ve Japonca söylendiği tanıtım CD ile müziğin evrenselliğini birleştirip Diyarbakırın tanıtımını sadece Türkiye'ye değil dünyaya duyurmayı amaçladıklarını söyledi.

  “12 FARKLI UYRUK”

  Diyarbakır'ın başta Türkiye 'ye ardından ise dünyaya tanıtılmasının oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Baturay, Diyarbakırda ve bölgede yaşanan değişim ve Dönüşümün artık tüm dünyaya tanıtılması gerektiğini anlatarak"Bölgede Değişimin ne kadar büyük olduğunu artık göstermemiz gerekiyordu.Bizlerde Yönetmen arkadaşım Edris Haydar ve Gazeteci arkadaşım Ramazan Demir ile farklı kültürleri birleştiren bir klib CD'si hazırlamaya karar verip,Diyarbakır türkülerini Dokuz ayrı Dilde seslendirilmesini ve 12 farklı uyruktan insanımızı bir araya getirdik.

  “HEDEFİMİZE ULAŞACAĞIZ”

  Diyarbakır'ın Mezopotamya'nın en eski yerleşim birimlerinden biri olduğunu anlatan Baturay, Diyarbakır Valimiz, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odamız, Diyarbakır Ticaret Borsamız, Esnaf ve Sanatkarlar Odamız, Tursab Güneydoğu Btk'ımızın destekleri ile birlikte Diyarbakır için bu yıl belirlediği Beş Milyon Turist hedefimize ulaşacağız.

  “GÖNÜL ELÇİLERİ OLUŞTURACAĞIZ”

  Diyarbakırın Ülkede kültür zenginliğinin yoğun olduğu ender kentlerden bir tanesi olduğunu anlatan Baturay, yapılan çalışma ile kültür gezisinde aklında Diyarbakır olmayanın aklına Diyarbakır'ı getireceğiz. Potansiyel Diyarbakır misafirlerini aktif misafir haline getirerek aktif misafirlerimizide birer gönül elçisi haline getirerek hedeflerimize ulaşacağız.''şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen