• Diyarbakırlı Messi, Arjantinli yıldızın izinde!

  Diyarbakırlı Messi, Arjantinli yıldızın izinde!
  Diyarbakırlı Messi, Arjantinli yıldızın izinde!
  09.06.2018 Cumartesi

   

  Barcelonalı yıldız futbolcu Lionel Messi’ye benzerliğiyle dikkat çeken 7 yaşındaki Muhammet Messi Özaykan, “Galatasaray’ı tutuyorum ama Messi Barcelona formasını giydiği için de Barcelonalıyım” diyor

  Diyarbakır’da yaşayan 7 yaşındaki Muhammet Messi Özaykan, Barcelonalı yıldız futbolcu Lionel Messi’ye benzerliğiyle dikkat çekiyor. “Galatasaray’ı tutuyorum ama Messi Barcelona formasını giydiği için de Barcelonalıyım” diyen küçük Messi’nin isim hikayesi de hayli ilginç. Habercilerden.’com’da yer alan habere göre baba Nurullah Özaykan, Messi’nin popüler olduğu 2010 yılında çocuğunun doğduğunu belirterek, “Ben futbolu çok seviyor ve de yakından takip ediyorum. Barcelonalı Messi’nin de en popüler olduğu bir dönemdi. Oğlum dünyaya gelince amcası Messi ismini koyalım dedi. Önce şaşırdık ama sonun da bu isme karar verdik” diye konuştu.

  “MESSİ’NİN BABASI NEREDE?”

  Yenişehir Nüfus Müdürlüğü’ne kimlik almak için gittiğinde memurların şaşırdığını anlatan baba Özaykan, “Kadın nüfus memuru önce anlamadı. Bana kağıda yazmamı istedi. Ben de ‘Messi’ yazıp verdim. İki dakika sonra da başka bir memur kimliği sallayarak ‘Messi’nin babası nerede?’ deyince herkes bana baktı” şeklinde konuştu. Mahallede, okulda ve yaşamın her alanında oğluma ismiyle seslenince çevredekilerin şaşkınlık yaşadığını ifade eden Nurullah Özaykan, “Oğlum bir Messi hayranı. Galatasarayı çok seviyor, birlikte maç izliyouruz. Messi’yi görünce veya gol atınca sevinç çığlıkları atıyor. Ömrümüz yeterse Messi’yle onu buluşturmak isterim. Onun da en büyük hayali Messi ile buluşmak” ifadelerini kullandı. Diyarbakır’da geçen yıl belediyeye ait spor kompleksinde topbaşı yapan Messi, şu an büyük bir futbol takımının Diyarbakır’da açtığı futbol okulunda eğitimine devam ediyor.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen