• Diyarbakırlı İşitme engelli sporculardan Judo’da Türkiye ikinciliği başarısı

  Diyarbakırlı İşitme engelli sporculardan Judo’da Türkiye ikinciliği başarısı
  Diyarbakırlı İşitme engelli sporculardan Judo’da Türkiye ikinciliği başarısı
  08.08.2018 Çarşamba

   

  DİYARBAKIR- Isparta’da düzenlenen İşitme Engelliler Judo Türkiye Şampiyonası son bulurken Diyarbakırlı İşitme Engeli Judocular Muhammed Delil Peksert ile Ercan Ödüngit Türkiye 2.si olarak büyük bir başarıya imza attılar.

  Isparta Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Mehmet Yolcu, İşitme Engelliler Federasyonu As Başkanı Mahir Yazıcı, Serhat Öztürk ve antrenörler katıldı.

  15 İLDEN 100 YAKIN SPORCU

  Isparta ilinde düzenlenen İşitme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonası Işıkkent Spor Salonu salonunda gerçekleşti. Şampiyonaya 15 farklı ilden 100'ya yakın sporcunun katılımı ile gerçekleşirken, nefes kesen müsabakalar sahne oldu. Şampiyona sonunda Türkiye derecesi elde eden sporculara madalyaları Isparta Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Mehmet Yolcu ile Federasyon temsilcileri tarafından takdim edildi.

   PEKSERT VE ÖDÜNGİT ‘TEN 2 TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

  15 farklı ilden 100'ya yakın sporcunun katıldığı şampiyonaya Diyarbakır’dan katılan İşitme Engelliler judo takımı66 kgda mücadele eden Muhammed Delil Peksert ile81 kgda mücadele eden Ercan Ödüngit ile kendi kilo ve kategorilerinde Türkiye 2.si olarak büyük başarı alan sporcular oldular.

  Şampiyona sonunda kapanış konuşmasını yapan Isparta  Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Mehmet Yolcu, böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğu içinde olduklarını söyleyerek, Türkiye Şampiyonalarında dereceye giren ve dereceye giremeyen sporcu ve antrenörlere başarılar dileyerek tebrik etti.

  UZUN ZAMAN HAFIZALARDAN SİLİNMEYECEK BÜYÜK BİR BAŞARI

  Diyarbakır’a büyükler kategorisinde 2 Türkiye derecesi kazandırdıkları için sevinçli olduklarını ifade eden Diyarbakır Judo İl Temsilcisi Osman Gökcül, “15 farklı ilden 100'ya yakın sporcunun katıldığı şampiyonada66 kgda mücadele eden Muhammed Delil Peksert  ile81 kgda mücadele eden Ercan Ödüngit ile kendi kilo ve kategorilerinde Türkiye 2.si olarak Uzun zaman hafızalardan silinmeyecek büyük bir başarıya tekrardan imza attık. Bu müsabakalarda sporcularımızın performansları göz doldurdu. Alt yapımızın son derece sağlam olduğunu gördük.

  GÖKCÜL’DEN TEŞEKKÜR

  Biz judo takımı olarak hızımızı kesmeden aynı ciddiyetle çalışmalarımıza da ara vermeden devam edeceğiz bizler her türlü desteği veren ve judonun ilimizde gelişmesi için her türlü fedakarlıktan kaçınmayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekilimiz Mehmet Demir’e teşekkür ediyoruz” dedi.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen