• Diyarbakır'da yol ve beton boru çalışmaları devam ediyor

  Diyarbakır'da yol ve beton boru çalışmaları devam ediyor
  Diyarbakır'da yol ve beton boru çalışmaları devam ediyor
  19.01.2021 Salı

   

  DİYARBAKIR- Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi, Yiğityolu ve Kolludere Mahalleleri’nde vatandaşlar tarafından yeni açılan yerleşim yerlerine üç yeni yol, Karahan Mahallesi'ne ise beton boru çalışması yapıldı.

  Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kırsal yerleşim yerlerine yeni yollar açarak ulaşım sorununu ve son günlerde etkili olan kış koşullarına rağmen kırsal yerleşim yerlerine yönelik alt yapı yenileme hizmetlerini sürdürüyor.

  Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalarda Yiğityolu Mahallesi’ne bağlı Birlik Mezrası ve Kolludere Mahallesi’ne bağlı Taşlıdirek Mezrası’na toplam 1 buçuk kilometre uzunluğunda 3 yeni yol kazandırıldı.

  Karahan Mahallesi’nde ise su taşkınları ve doğal afetlere karşı önlem olarak beton boru çalışması yapılarak sorun çözüldü.

  Yapılan çalışmalarla son 22 ayda kırsal bölgelere kazandırdıkları yol hizmetinin 170 kilometreye ulaştığını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, önceki yıllarda yaşanan ulaşım sorununun tarihe karışması için kararlı olduklarını söyledi.

  Başkan Beyoğlu, 22 yıl boyunca hizmet alamamış yerleşim yerlerine 22 yılda bu hizmetleri kazandırmanın sevincini yaşadıklarını belirtti.(İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen