• Diyarbakır'da yaşlı vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor

  Diyarbakır'da yaşlı vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor
  Diyarbakır'da yaşlı vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor
  25.03.2020 Çarşamba

   

  DİYARBAKIR- Diyarbakır’da yeni tip Coronavirus tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulanan yaşlı vatandaşların ihtiyaçları Bağlar Belediyesi tarafından oluşturulan ekip ile evlerine kadar ulaştırılıyor.

  İhtiyaç sahibi yaşlı vatandaşlar, Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından görevlendirilen ekibe ulaşıyor ve ekipler adres tespiti yapılan vatandaşlara ihtiyaçlarını temin ederek ulaştırıyor.

  Merkez Bağlar Belediyesi, bir yandan dezenfekte çalışmaları yaparken, diğer yandan İçişleri Bakanlığı kararıyla sokağa çıkma yasağı uygulanan 65 yaş üzeri vatandaşlara ihtiyaçlarını özel olarak ulaştırmaya devam ediyor.

  Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, "Medeni olarak bilinen Avrupa ve Batı dünyası yaşlılarını ölüme terk ederken, biz ise medeniyetimizin gereği olarak yaşlılarımıza değer veriyoruz ve el üstünde tutuyoruz. Sayın cumhurbaşkanımızın talimatı ile yaşlı vatandaşlarımıza bu şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz. Onlara diyoruz ki siz evde kalın, biz size ihtiyaçlarınızı ulaştıracağız. Sizlere hizmet etmek için varız.” dedi.(İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen