• Diyarbakır'da ödüllü cumhuriyet koşusu

  Diyarbakır'da ödüllü cumhuriyet koşusu
  Diyarbakır'da ödüllü cumhuriyet koşusu
  16.10.2019 Çarşamba

  Diyarbakır'da ödüllü cumhuriyet koşusu

  DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde 26 Ekim Cumartesi günü gerçekleştireceği “Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 29 Ekim Ödüllü Cumhuriyet Koşusu ” için geri sayım başladı.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı tarafından yapılacak olan koşu için Ceylan AVM ve Sümerpark Yerleşkesi Spor Daire Başkanlığı adresinden ödüllü koşu için kayıtlar alınmaya başlandı.

  İÇKALE’DE BAŞLAYACAK

  Bu yıl Büyükşehir Belediyesi tarafından birincisi gerçekleştirilecek olan Cumhuriyet Koşusu, büyükler, küçükler, gençler ve yıldızlar olmak üzere 4 kategoriden oluşacak. 3 kilometrelik koşuyla yapılacak organizasyon 26 Ekim Cumartesi günü 15.00’da İç Kale’de başlayıp Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde son bulacak. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen koşu, Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilecek.

  HERKES KATILABİLİYOR

  Genç-yaşlı demeden her kesimden vatandaşın koşabileceği Diyarbakır Cumhuriyet Koşusu’ndaki amaç; Cumhuriyet Bayramı coşkusunu artırmak, atletizm sporunu yaygınlaştırmak ve rengârenk görünümüyle büyüleyen İç Kale’de spor aracılığıyla halkı buluşturarak sosyalleşmeye katkı sunmak. Yarışlara, 7’den 70’e her yaş grubundaki koşucular ve halk katılabilecek.

  DERECEYE GİREN SPORCULARA ÖDÜL

  Dereceye giren koşuculara derecesine göre; 1’incilik, 2’ncilik ve 3’üncülük madalyası ve sürpriz ödüller verilecek. İki kategori için koşucular aynı anda saat 15.00’da koşacak. Koşuların bitimi ardından ise ödül seremonisi gerçekleştirilecek.

  BU KURALLAR GEÇERLİ OLACAK

  Yarışmalar; Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun olarak yapılacak. Kulüp, ferdi ve yabancı uyruklu sporculara da açık olan yarışmada, yabancı uyruklu sporcuların kayıt yaptırırken pasaportlarını ibraz etmeleri gerekiyor.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen