• Diyarbakır'da "Devlet Övünç Madalyası Tevcih" töreni düzenlendi

  Diyarbakır'da "Devlet Övünç Madalyası Tevcih" töreni düzenlendi
  Diyarbakır'da
  17.09.2020 Perşembe

   

  DİYARBAKIR- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevcih edilen "Devlet Övünç Madalyaları" hak sahiplerine düzenlenen törenle takdim edildi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan atarafından tevcih edilen Devlet Övünç Madalyaları, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu tarafından şehit yakınlarına ve gazilere düzenlenen törenle takdim edildi.

  Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesinde bulunan öğretmenevi toplantı salonunda düzenlenen Devlet Övünç Madalyaları takdim töreninde konuşan Karaloğlu, şehadet ve gazilik tanımlarına vurgu yaptı.

  Karaloğlu,"Asırlar boyunca bu topraklara müdafaası, milletin bekası için canından vazgeçip ama asla vatanından vazgeçmeyen bütün şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. İnşallah şehadet ve gaza ruhu bu toprakları vatan kılmamızı sağlayacaktır. Bizim ecdadımız ya gazidir ya da şehittir." dedi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına valiler olarak Devlet Övünç Madalyasını tevcih ettiklerini belirten Karaloğlu, "Bu topraklar için şehit olan şehitlerin ailelerine Cumhurbaşkanımız adına madalya tevcihimiz olacak. Şehit olanların aileleri bize emanettir. Biz onlara şehitlerimizin emaneti olarak bakıyoruz ve bakmaya devam edeceğiz. Her yıl 19 Eylül Gaziler Günü öncesinde vilayetlere gönderilen Devlet Övünç Madalyası Tevcih töreni yapıyoruz. Cumhurbaşkanı adına biz valiler şehit ailelerine bu madalyaları tevcih ediyoruz. Şehit ailelerine takdim ettiğimiz bu madalyaların maddi değil manevi değeri, bu milletin yanında çok önemlidir." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen