• DİYARBAKIR SINIRLARINI AŞIYOR!

  DİYARBAKIR SINIRLARINI AŞIYOR!
  DİYARBAKIR SINIRLARINI AŞIYOR!
  28.08.2018 Salı

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR- Diyarbakır’daki tüm kamu kurum ve kuruluşları STK’lar ve Diyarbakırlı esnafların katılım göstereceği Diyarbakır Tanıtım Günleri etkinliği 6-9 Eylül 2018 tarihlerinde Ankara Atatürk Kültür Merkez 'inde DITAV (Diyarbakır Tanıtma Kültür ve Yardımlaşma Vakfı) katkılarıyla gerçekleşecek. Tanıtım günleri için Fotono21 ekibi de davet ziyaretlerini sürdürüyor.

  “FOTOĞRAF AÇISINDAN ÇOK ZENGİN MEKANLAR BARINDIRAN DİYARBAKIR’

  Kısa adı Fotono21 olan Diyarbakır Fotoğraf Derneği de bu etkinlik kapsamında büyük bir Diyarbakır Fotoğrafları Sergisi açmaya hazırlanıyor. Sergi hakkında değerlendirmede bulunan Fotono21 fotoğraf derneği başkanı Mehmet Kılıçoğlu, “Fotoğraf açısından çok zengin mekanlar barındıran Diyarbakır’ın Tarihi ve kültürel yapıları, mesire alanları, doğal güzellikleri, kendine has yemek kültürü, Hevsel Bahçeleri ve Sur içinden yaşamların olduğu Fotoğraf Sergisi 6-9 Eylül tarihlerinde Ankara Atatürk Kültür Merkezinde olacak. Sergimize tüm hemşehri ve dostlarımızı bekliyoruz” dedi.

  Diyarbakır tanıtım günleri vesilesi ile Fotono21 Fotoğraf Derneği yönetim kurulu üyeleri Hasan Akçay, Muharrem Kurt ile Hasan Hüsnü Almas’ın katılacağı etkinliğe Denetleme Kurulu Başkanı Murat Dalbal ile Üye Kayıt Komisyonu Başkanı Ali Düzdemir ve Şeyhmus Kızılaslan’ın ve yanı sıra Türkiye’nin farklı bölgelerinden ünlü fotoğraf sanatçılarında bir arada olması ayrı bir değer katacak. Sergiye Balıkesir ilinden Mikdat Besni, Çanakkale’den Emin Bozkurt ve Ümit Devecioğlu, Kocaeli’nden Bedri Akçay, İstanbul’dan Ahmet Gürol, Eskişehir’den Fadime Zeybek ile Ankara’dan Suzan Armağan ve Birgül Karagöz katılımı ile gerçekleşecek.

  FOTONO 21 ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

  Diyarbakır Fotono 21 Derneği Başkanı Mehmet Kılıçoğlu ile yönetim kurulu Üyeleri Siverek Karacadağ Gençlik Spor Kulübü (Kages) Başkanı Mustafa Gülpınar’a makamında iadeyi ziyarette bulundular.

  Diyarbakır Fotono 21 Fotoğraf Derneği, 6-9 Eylül 2018 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkez’inde gerçekleştirilecek Program öncesi ziyaretlerini sürdürüyor.

  Fotono 21 derneği ( Kages) Siverek Karacadağ Gençlik Spor Kulübü Başkanı Mustafa Gülpınarı iadeyi ziyaretinde 6–9 Eylül 2018 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkez’inde gerçekleştirilecek olan Diyarbakır Tanıtım günlerine davet ettiler. Gülpınar nazik ve nezaket davet kabul ederek o tarihlerde orda olacağını ne gerekiyorsa destek vermeye de hazır olduğunu ifade etti. Başkan Gülpınar, bu nezaket ziyaretlerinde dolayı ayrıca memnuniyet duyduğunu dile getirirken, Diyarbakır Fotono 21 Fotoğraf Derneği Başkan Kılıçoğlu’na ve yönetimi kuruluna teşekkür etti.

  Başkan Kılıçoğlu, “Diyarbakır Tanıtım günlerinde Diyarbakır Fotono 21 Derneği olarak Aziz ve kadim şehrimizin olan Diyarbakır’ımızın, hem ülke boyutunda hem de uluslararası alanda tanıtılması acısından 100’e Yakın Diyarbakır’ı “Fotoğraf açısından çok zengin mekanlar barındıran Diyarbakır’ın tarihi ve kültürel yapıları, mesire alanları, doğal güzellikleri, kendine has yemek kültürü, Hevsel Bahçeleri ve Sur içinden yaşamların olduğu Mimarisi, Kültürü, zenginliklerinin, güzelliklerinin ve sahip olduğu dinamiklerin kavranması, şehri kimliği gösteren büyük bir fotoğrafların sergisi olacak bu konuda tüm Ankara’da ve yakın illerde olan Hemşerilerimizi davet ediyoruz” dedi.

  DTSO’YA ZİYARET

  Diyarbakır Fotono 21 Derneği Başkanı Mehmet Kılıçoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ziyaretler kapsamında Diyarbakır Ticaret Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya’yı ziyaret etti.

  “DİYARBAKIR’IN FOTOĞRAFLARINI SERGİLEMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ”

  Başkan Kaya’ya ‘Hayırlı olsun’ dileklerinde bulunan Kılıçoğlu, Başkan Kaya’ya, Fotono 21 Fotoğraf Derneği olarak sadece gönüllüğe esasında Diyarbakır fotoğraflarını sergilemek için ve hiç bir maddi karşılık beklemeden DTSO’nun belirlediği yerlere sergi açabileceklerini söyledi. Diyarbakır’ın Fotoğraf açısından çok zengin mekanlar barındırdığını aktaran Kılıçoğlu, tarihi ve kültürel yapıları, mesire alanları, doğal güzellikleri, kendine has yemek kültürü, Hevsel Bahçeleri ve Sur içinden yaşamların olduğu mimarisi, kültürü, zenginliklerinin, güzelliklerini tanıtan fotoğraflarını sergilemekten mutluluk duyacaklarını ifade etti.

  KAYA’DAN TEŞEKKÜR

  Başkan Kaya da, Fotono 21 Fotoğraf Derneği tarafından hediye edilen Diyarbakır Surları dış görünüşlü fotoğraf tablosu için ve nezaket ziyaretlerinde dolayı da ayrıca memnuniyet duyduğunu dile getirirken dernek başkanı ve yönetimi kuruluna teşekkür etti. 

  “DİYARBAKIR TANITAN TÜM ETKİNLİKLERİN DESTEKCİSİYİZ”

  Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, DTSO olarak bu tür etkinliklere hele ki Diyarbakır’ı tanıtımında en önemli faktörlerden birisi olan fotoğraf sergisine ve Diyarbakır’ın geleceği için bu tür etkinlikler içindeki çalışmalarda destekçisi olacağını belirtti. Kaya, “Kentimizde geçmişte yaşanan bazı olaylardan dolayı ekonomik göstergeler anlamında istenilen seviyede değil. Kentin tarihine baktığımız zaman bu kentin geçmiş yıllarda Türkiye’nin sosyoekonomik gelişmişlik sıralamasında 3. sıralarda olduğu günlerden bugün maalesef hangi yaşam endeksini elimize alırsak alalım son 20 il arasında bulunuyor. Kendi iç çalışmalarımızı oluşturmadığımız ve kendimiz bölgemizi bu tür etkinliklerle de olsa tanıtmak zorundayız. Sizler Fotoğraf Derneği olarak bunun en güzel örneklerini icra ediyorsunuz. Bizler DTSO olsun, sivil toplum kuruluşlarımız olsun Diyarbakır’ı en güzel şekilde tanıtan projelere yapılan tanıtımlar için destek olmak zorunluluğumuz var. Çünkü bizler bu bölgede yaşayanlarız. Bu anlamda İl valimizde bu tür girişimini çok önemsiyor. DTSO olarak ve sürekli birlikte hareket ettiğimiz sivil toplum kuruluşları ile valimizin önderliğinde başlatılacak olan bu çatışmaların her anlamda destekçisi olmayla ilgili elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz” dedi.

   

   

   

   

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen