• Diyarbakır Master Takımı Antalya’da tarihe geçti

  Diyarbakır Master Takımı Antalya’da tarihe geçti
  Diyarbakır Master Takımı Antalya’da tarihe geçti
  09.10.2018 Salı

   

  DİYARBAKIR- Diyarbakır Masterler Futbol Takımı, Antalya’da yapılan Türkiye Masterler futbol turnuvasında tüm rakiplerini yenerek üstün başarı elde ederek Diyarbakır tarihinde ilk olarak Türkiye Masterler şampiyonu oldular.

  Antalya’da yapılan Türkiye Masterler Futbol turnuvasına katılan Diyarbakır Master Futbol Takımı yurt içinden ve yurt dışından 40 takımın katıldığı turnuvada Türkiye şampiyonu olarak kent tarihinde bu başarıyı elde eden ilk takım olarak tarihe geçti.

  AKAR İLK TARİHE GEÇME MUTLULUĞU YAŞADI

  Rakiplerine 30 gol atarak şampiyonluk kupasını Diyarbakır’a getiren ekibin başkanı Veysi Akar, tarihi başarıyı bölge halkına armağan etti. Akar,”Son yıllarda sporda başarıya hasret kalan kadim kentimizin gücünü ve neler yapabileceğini gösterdik. Bu anlamlı başarıdan dolayı tüm futbolcu kardeşlerimizi tebrik ederek, maddi ve manevi destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

  ANTALYA’DA ŞAMPİYONLUK HİKAYESİ

  Diyarbakır Masterler Futbol Takımı, Antalya’daki ulusal ve uluslararası şampiyonada şampiyon olarak tarih yazdı. Bu alanda ilk kez bir Diyarbakır takımı Türkiye şampiyonu olurken, yurt içinden ve yurt dışından 40 takımın katıldığı şampiyona sonunda kupanın Diyarbakır’a kazandırılması geniş yankı uyandırdı.

  İlk maçında Karaman’a 2-1 yenilerek turnuvaya kötü başlayan ve tek yenilgisini bu müsabakada alan Diyarbakır ekibi, ikinci maçında Ankara’yı 10-1 gibi açık farklı skorla mağlup etti. Üçüncü karşılaşmasında İstanbul Silivri’yi 5-1 yenerek son 16 turuna kalan Diyarbakır Masterler, Mersin’i 5-4 yenerek adını çeyrek finale yazdırdı.

  RAKİP KALEYE 35 GOL ATARKEN KALESİNDE 10 GÖRDÜ

  Başarıdan başarıya koşan Diyarbakır temsilcisinin hızı çeyrek finalde de kesilmedi ve bu turda Isparta’yı 2-0’la geçerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde rakip Niğde olurken, rakibini 5-3 gibi sonuçla saf dışı bırakan Diyarbakır ekibi final oynamaya hak kazandı. Finalde rakip komşu kent Batman’ın temsilcisi oldu. Batman ekibini 2-0 mağlup eden Diyarbakır Masterler, şampiyon olarak bu alanda Diyarbakır’a bir ilki yaşattı.

  Daha önce yarı final ve final oynayan bölgedeki master takımları, şampiyon olamamış ve kupayı bir türlü kazanamamıştı.

  “BU BAŞARIDA HERKESİN EMEĞİ VAR”

  Diyarbakır Masterler Birliği Başkanı Veysi Akar, sporda başarıya, moral gücüne fazlasıyla ihtiyacı olan bir kenti temsil ettiklerine dikkat çekerek haklı bir gurur yaşadıklarını söyledi.

  Bu başarıda payı ve emeği bulunan herkese teşekkür eden Akar, “Kolay bir başarı değil. Ortada uzun süre yapılan çalışmaların, birlik ve beraberliğin, emeğin, inanç ve azimle hedefe kilitlenmenin ürünü olan bir başarı söz konusudur. Son yıllarda sporda başarıya hasret kalan kadim kentimizin gücünü ve neler yapabileceğini gösterdik. Bu anlamlı başarıdan dolayı tüm futbolcu kardeşlerimizi tebrik ederek, bize Antalya’da kapılarını açan, ağırlayan Haylaz Horoz Restoran’ın sahibi Uğur Delidere başta olmak üzere maddi ve manevi katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen