• Diyarbakır büyük bir DEĞER’ini daha yitirdi

  Diyarbakır büyük bir DEĞER’ini daha yitirdi
  Diyarbakır büyük bir DEĞER’ini daha yitirdi
  14.04.2019 Pazar

   

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR - Diyarbakır 11 Bölge Eczacılar Odası Başkan Ecz Ferat Değer, Eczacılar odasınca düzenlenen halı saha turnuvasında oyun oynanırken kalp krizi geçirdi. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından kaldırıldığı özel hastanede de müdahale edilen Değer, tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

  SAHADA KRİZ GEÇİRDİ

  Diyarbakır 11 Bölge Eczacılar Odası Başkan Ecz Ferat Değer, Eczacılar odasınca düzenlenen halı saha turnuvasında oyun oynanırken kalp krizi geçirdi. Burada sahadaki eczacı arkadaşlarınca ilk müdahalesi yapılan Değer, vakit kaybettirilmeden yakınlardaki özel bir hastaneye kaldırıldı.

  HASTANE DAHİ YASA BOĞULDU

  Hastanede doktorların büyük çaba harcadığı Değer, yapılan müdahalelere cevap vermeyince yaşamını yitirdi. Olayı duyan ailesi ve sevenlerinin kısa zaman içinde doldurduğu hastanede herkes yasa boğulurken, Değer’in cenazesi morgda bekletildi.

  GÖZYAŞLARI VE DUALAR EŞLİĞİNDE DEFNEDİLDİ

  Sabah saatlerinde ailesi ve sevenleri tarafından alınan cenaze tarihi Ulucami’ne getirildi. Burada ailesi, sevenleri ve meslektaşlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı cenaze namazının kılınmasından sonra Değer, omuzlarda aile mezarlığının bulunduğu Çift Havuz Aile Mezarlığı’na getirildi. Değer burada, gözyaşları ve dualar eşliğinde defnedildi.

  BAŞARILI, SEVİLEN VE SAYILAN BİRİYDİ

  Diyarbakır’ın önemli değerlerinden biri olan Ferat Değer, sağlık camiasında ve eczacılar tarafından oldukça sevilen ve sayılan biriydi. 11 Eczacılar Odası’nın mevcut başkanlığına sürdüren Değer, 4 dönemdir başkanlık görevini başarıyla sürdürüyordu.

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen