• Diyarbakır’da hasar tespit çalışmaları başlatıldı!

  Diyarbakır’da hasar tespit çalışmaları başlatıldı!
  Diyarbakır’da hasar tespit çalışmaları başlatıldı!
  08.02.2023 Çarşamba

  Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu, Adıyaman ve Kahramanmaraş’taki depremzedelere 5 TIR ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra 300 kişilik gönüllü ekip ile 60 mühendis görevlendirdi. Bu arada Diyarbakır Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, kentte hasar tespit çalışmaları başlattı. Hasar tespitine TMMOB’ye bağlık odalar da dahil oldu

   

  Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından kriz masası kuran Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu, çevre kentlerdeki depremzedelere yardım ulaştırma çalışmalarını hızlandırdı. Kentteki depremzedelere yemek, barınma, çocuk bezi ve kadın pedi gibi birçok yardımda bulunan platform, ağır hasar gören Adıyaman ve Maraş’taki depremzedelere de 5 TIR ihtiyaç malzemesi gönderdi.

  500 kişi sahada

  Diyarbakır’da 200 kişilik bir ekiple çalışan platform, Adıyaman başta olmak üzere diğer kentlerde görevlendirmek üzere 300 kişilik ekip gönderdi. Çevre kentlerle yapılan koordinasyonla destek çalışmalarına katılacak sayıyı arttırmayı hedefleyen platform, Diyarbakır’daki durumu dikkate alarak, çalışmaların ağırlığını Adıyaman ve Maraş’a verdi.

  60 mühendis gönderildi

  Platformun bileşenlerinden Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne  (TMMOB) bağlı Diyarbakır Mimar ve Mühendisler Odası, Adıyaman’daki arama kurtarma ve hasar tespit çalışmalarına katılmak üzere 45 mühendis, Maraş’a da 15 mühendis görevlendirdi. Yeni gönüllülerin çalışmaya dahil olmasıyla bu sayının artması bekleniyor.  Platformun çalışmalarının ise şu ana kadar herhangi bir engelle karşılaşmadığı öğrenildi.  Öte yandan Diyarbakır Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Diyarbakır’da hasar tespit çalışmaları başlattı. Hasar tespitine TMMOB’ye bağlık odalar da dahil oldu. (Haber Merkezi)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen