• Diyarbakır’da enkazdan çıkarılan kadın kayboldu!

  Diyarbakır’da enkazdan çıkarılan kadın kayboldu!
  Diyarbakır’da enkazdan çıkarılan kadın kayboldu!
  08.02.2023 Çarşamba

   

  Kahramanmaraş Pazarcık merkezli depremde yıkılan Diyarbakır’daki bir binadan ölü olarak çıkarıldığı tahmin edilen bir kadını, ailesi yaptığı tüm araştırmalara rağmen bulamıyor.

  Kahramanmaraş Pazarcık merkezli depremde Diyarbakır’da yıkılan binalardan biri de merkez Bağlar ilçesinde Cezaevi Üstköşe diye tabir edilen mevkide bulunan Hisami Apartmanı oldu.

  Manisa'da ikamet eden Bedrettin Bakır, eşi Güler Bakır'ı misafirlik için Diyarbakır'da ikamet eden kızının yanına göndermiş, pazartesi günü sabaha yakın yaşanan büyük depremde eşi, kızı, torunu ve damadı çöken binanın altında kalmıştı.

  İLKHA’ya konuşan Bedrettin Bakır, “Sabah saat 06.50 sularında çıkarıldılar. Eşim ambulansa bindirildikten sonra nereye götürüldüğünü bilmiyorum. 3 gündür eşimi arıyorum. Devlet Hastanesine gittim, Adli Tıp'a gittim, ölülere baktım, dirilere baktım ne cenazelerin içinde buldum ne de dirilerin içinde buldum. Nerede olduğunu bilmiyorum. Ölüsünü de dirisini de bulamıyoruz. Sağ da olsa, ölü de olsa en yakın bir zamanda yetkililerin bana yardımcı olmasını istiyorum. Eşimin bulunmasını istiyorum. Tek isteğim bu." dedi.

  Eşinin 40 yaşlarında olduğunu ve Leyla Bakır olarak da anıldığını ifade eden Bakır, "Tüm akrabalarımla birlikte hepimiz buna seferber olmuşuz. Apartmanda oturamadığımız için bir camide kalıyorum, perişanız, gidemiyoruz. Hep burada bekliyoruz bir umut. Her sabah bir yerlerde dolaşıyoruz ama maalesef bulamıyoruz.” diye konuştu. (İLKHA)  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen