• Diyarbakır’da KPSS ÖABT heyecanı

  Diyarbakır’da KPSS ÖABT heyecanı
  Diyarbakır’da KPSS ÖABT heyecanı
  05.08.2018 Pazar

  Fatih SURUÇ

  DİYARBAKIR - KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) heyecanı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Diyarbakır’da da yaşandı. 2018-KPSS öğretmenlik alan bilgisi testi sona ererken, adaylara 50 soru soruldu ve 75 dakika süre verildi. Sınavdan çıkan adaylar soruların zorluğundan yakındı.

  Devlet kurumlarında memurluk görevini icra etmek isteyen adaylar KPSS'de (Kamu Personeli Seçme Sınavı) ter dökmeye devam ediyor. Toplam 1 milyon 234 bin 617 adayın katıldığı KPSS Lisans Genel Yetenek, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları ve KPSS Lisans alan bilgisi oturumları geçtiğimiz haftalarda tamamlanmıştı. Gözler bu kez öğretmen adaylarının katılım sağlayacağı, bugün düzenlenen KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi yani ÖABT sınavına çevrilmişti.

  15 DAKİKA KALA KİMSE ALINMADI

  306 bin 242 öğretmen adayının katıldığı sınav, Diyarbakır'da ÖSYM tarafından belirlenen okullarda yapılıyor. Öğretmen kadrolarına atanmak isteyenlerin girdiği KPSS ÖABT sınavı saat: 10.15’te başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) açıkladığı kılavuza göre, adayların salonlara girişi oturum başlamadan 15 dakika önce durduruldu ve sınav binalarına girmesine izin verilmedi.

  SONUÇLAR 31 AĞUSTOS’TA

  Adaylar sınav salonlarına kimlik ve güvenlik kontrollerinin ardından alındı. Sınav binalarına her zaman olduğu gibi hiçbir eşya alınmadı. ÖABT sınavı 11.30'da sona eren sınavın sonuçları ise 31 Ağustos'ta ÖSYM tarafından açıklanacak. Diyarbakır’da sınava giren adayların bazıları soruların normal zorlukta olduğunu ifade ederken, ağırlıkta adaylar soruların zorluğundan yakındı.

   

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen