• Diyarbakır’da ilk su topu branşı

  Diyarbakır’da ilk su topu branşı
  Diyarbakır’da ilk su topu branşı
  14.03.2019 Perşembe

  Şehmus KIZILASLAN

  DİYARBAKIR- Diyarbakır Anatolya 21 Yüzme Kulübü Sutopu Takımı, Kayseri ilinde yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Sutopu Grup Birinciliği müsabakalarında Diyarbakır ilini zu topu branşında ilk olarak temsil etti.

  19 İLDEN 300 SPORCU KATILIDI

  Kayseri ilinde düzenlenen Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 2019 yılı faaliyet programında yer alan Anadolu Yıldızlar Ligi Sutopu Grup Birinciliği müsabakalarına 19 ilden 300’e yakın sporcu katılırken Diyarbakır ilk kez katıldığı Sutopu branş faaliyetinde Diyarbakır Anatolya 21 yüzme kulübü Sutopu Takımı bu turnuvaya 26 sporcu katıldı

  DİYARBAKIR KAYSERİ'DE YAPILAN GRUP BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI İLK KEZ KATILDI

  Diyarbakır Sutopu Takımı Anatolya 21 yüzme kulübü Antrenörü Adnan Yıldırım, Diyarbakır Sutopu takımlarının 26 sporcudan Bayan ve Erkeklerden oluşan Takımı Diyarbakır ilinde ilk kez Su topu Branşında Mücadele verdiğini tüm izleyicilerinde takımlarını ilgi ile izlendiğini ifade eden Yıldırım, “Sporcularımız Burada ilk kez katılmamıza rağmen iyi sonuçlar ve çok tecrübe elde ettiler. Çünkü yaşamlarında ilk defa Sutopu branşında yer aldılar. Sutopu takımımız daha önce kulüplerde yer almış yüzme deneyimleri olan sporculardan oluşturduk.

  Teknik ve kural desteği için Sutopu Federasyonuna talebimizi ettik. Federasyon bu talebimizi olumlu karşıladı. Sutopu Takımlarımızın antrenmanlarını daha çok özel okulların yüzme havuzlarında gerçekleştiriyoruz Önümüzde günlerde daha çok dezavantajlı ailelerin çocuklarına ve devlet okullarında sporcu taraması yapacağız. Eminim orada çok yetenekli sporcular çıkacak. Ve belki yaşamlarında fark yaratılacak. Bu açıdan düşünüldüğünde destek vermek gerektiğini düşünüyorum.

  DESTEKLERİNDEN DOLAYI DEMİR’E TEŞEKKÜR

  Bu ilk faaliyetin oluşmasında gençlik hizmetleri il spor müdürü Mehmet Demi̇rin desteği önemlidir. Kendisine teşekkür ederiz. Kendisinden ayrıca faal ve federasyonlar tarafından akreditasyonu yapılmış delege hakkı elde etmiş kulüplere pozitif ayrımcılık yapılması yönünden destek talebinde bulunacağız. Bilindiği üzere her kulübün kendine ait tesisi bulunmamaktadır. Yakın zamanda kendisini sporcularımızla birlikte ziyaret edeceğiz” dedi.

   

   

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen