• DİSKİ Silvan’da kısmi kanalizasyon şebekesi döşüyor

  DİSKİ Silvan’da kısmi kanalizasyon şebekesi döşüyor
  DİSKİ Silvan’da kısmi kanalizasyon şebekesi döşüyor
  11.07.2018 Çarşamba

   

  Hasan DERSAN

  DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, ilçe merkezlerine daha konforlu bir altyapı kazandırmak için altyapı çalışmalarını sürdürüyor.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Silvan’ın daha konforlu bir altyapı kavuşması için Silvan Kısmi Kanalizasyon İnşaatı Yapım İşi başlattı. 7 bin500 metrekanalizasyon şebekesinin döşeneceği işin sözleşme bedeli 1 milyon 504 bin 560 TL.

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, ilçe merkezlerine daha konforlu bir altyapı kazandırmak için altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Kocaköy, Kulp, Çınar ve Çermik ilçelerinin tüm altyapısını değiştirecek yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

  7 BİN500 METREŞEBEKE DÖŞENİYOR

  Silvan’da da kanalizasyon şebekesi döşenmesi çalışmaları devam ediyor. Silvan Kısmi Kanalizasyon İnşaatı Yapım İşi kapsamında Tekel ve Selahaddin mahallelerinde kolektör hattı ve yeni kanalizasyon şebekesi döşeniyor. İş kapsamında çapları 200 ila800 mmarasında değişen 7 bin500 metreuzunluğunda kanalizasyon şebekesi döşenecek. Ayrıca 197 adet prefabrik silindir baca kurulumu yapılacak. Geçtiğimiz Nisan ayında çalışmalarına başlanan yapım işinin ekim ayının başında tamamlanması planlanıyor. Kent merkezini altyapı açısından daha konforlu hale getirecek olan yapım işinin sözleşme bedeli ise 1 milyon 504 bin 560 TL.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen