• Dışişleri Bakanlığı: Ermenistan makamları akıllarını başlarına alsın

  Dışişleri Bakanlığı: Ermenistan makamları akıllarını başlarına alsın
  Dışişleri Bakanlığı: Ermenistan makamları akıllarını başlarına alsın
  16.07.2020 Perşembe

   

  DİYARBAKIR- Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan'ın Azerbaycan'a gerçekleştirdiği saldırılar ve Türkiye'ye yönelik suçlamalarına tepki gösterdi.

  Ermenistan Dışişleri Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamaya yazılı yanıt veren Dışişleri Bakanlığı, "Ermenistan makamlarının akıllarını başlarına almaları ve Güney Kafkasya'da sorunların değil, çözümlerin parçası olmayı bir an önce öğrenmeleri lazımdır." değerlendirilmesinde bulundu.

  Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

  "Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik mütecaviz eylemlerini örtmek için şimdi de Türkiye’ye yönelik riyakâr bir karalama gayretine kalkıştığı görülmektedir. Azerbaycan topraklarında yıllardır gayri meşru bir işgal sürdüren Ermenistan’ın bu iki yüzlü tavrı, Güney Kafkasya’da kalıcı barış ve istikrarın tesisinin önündeki asıl engelin kim olduğunu da açık ve net olarak gözler önüne sermektedir.

  Bağlamından kopuk bu tarz ithamlar ve iftiralarla dış siyaset yapmak ne bölgeye ne Ermenistan’a yarar getirir.

  Bu yaklaşım, kimliğini tek taraflı bir tarih anlayışından sadece husumet çıkararak oluşturan ve uluslararası hukuka aykırı saldırganlığını meşru göstermeye çalışan bir zihniyetin tezahürüdür. Saldırgan milliyetçiliği körükleyen bu sakat tutum üzücüdür, ancak şaşırtıcı değildir.

  Ermenistan makamlarının akıllarını başlarına almaları ve Güney Kafkasya’da sorunların değil, çözümlerin parçası olmayı bir an önce öğrenmeleri lazımdır." (Haber Merkezi)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen