• Dinç: Kamu malını israf eden belediyeler vatandaşa hizmet etsin

  Dinç: Kamu malını israf eden belediyeler vatandaşa hizmet etsin
  Dinç: Kamu malını israf eden belediyeler vatandaşa hizmet etsin
  01.12.2022 Perşembe

   

  DİYARBAKIR- Her hafta Diyarbakır’daki bir sorunu gündeme getiren HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, bu hafta merkez Sur ilçesine bağlı Dicle (Bağıvar/Kabi) Mahallesinin yaşadığı sorunları yerinde görerek yetkilileri harekete geçmeye davet etti.

  Mahalleli tarafından davet edilen HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, Sur ilçe Başkanı Ercan Şenol ve beraberlerindeki heyet mahalleye giderek halkın yaşadığı sorunları birebir yerinde gördü.

  Genel olarak halkın; altyapı, üstyapı ve doğalgaz sorunlarının olduğunu belirten Dinç, burada yaptığı açıklamada, mahallelinin yaşadığı sorunların acilen giderilmesi gerektiğini söyledi.

  Dicle Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların yaşadıkları sıkıntıların belediye için büyük bir ayıp olduğunu dile getiren Dinç, sorunların yanında çözüm önerilerinde de bulundu.

  "VATANDAŞ KENDİ EVİNE GİTMEK İÇİN ÇAMURLU YOLLARDA YÜRÜMEK ZORUNDA KALIYOR"

  Dicle Mahallesi’nde ikamet edenlerin talep ve şikâyetleri doğrultusunda mahalleye geldiklerini belirten Dinç, mahallelinin sorunlarını dinledikten sonra şöyle konuştu:

  "Mahallenin ortasında bir kanalizasyon geçiyor. Bu kanalizasyon mahallenin içerisinden geçtiği için öğrenciler okula giderken bu kanalın üzerinden atlamak durumunda kalıyorlar. Bununla birlikte bu mahallenin bir tarafına doğalgaz çekilmiş, diğer tarafına ise henüz çekilmemiş. Mahallenin yolları da sıkıntılı durumda. Vatandaşlar kendi evlerine gitmek için çamurlu yollarda yürümek zorunda kalıyorlar."

  "BURADAKİ SORUNLAR BELEDİYE İÇİN BÜYÜK BİR AYIPTIR"

  Mahallenin sorunlarını sıraladıktan sonra örnek muhalefet anlayışıyla sorunların yanında çözümü de sunan Dinç, "Aynı mahallede bir pazar varken yanına ekstra bir pazar yaparak kamu malını israf ediyorsunuz. Aynı şekilde festivallerle milyonları da israf ediyorsunuz. Maalesef israf için imkânlar var ama vatandaşa hizmet için imkân yok diyorsunuz. Vatandaş burada kanalizasyon kokusu içinde yaşıyor. Bu mahalleli gece lağımdaki sinekler yüzünden uyuyamıyor. Belediye acilen bu mahalleye hizmet getirmeli. Artık israf değil hizmet yapın. Buradaki sorunlar belediye için büyük bir ayıptır. Kanalizasyon acilen kapatılmalı, yollar düzenlenmeli ve mahallenin diğer yarısına verilen doğalgaz tüm mahalleye verilmeli. Vatandaşların mağduriyetleri bir an önce giderilmelidir." dedi. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen