• DİKA’nın “Sonuç Odaklı Programları” tanıtıldı

  DİKA’nın “Sonuç Odaklı Programları” tanıtıldı
  DİKA’nın “Sonuç Odaklı Programları” tanıtıldı
  28.09.2018 Cuma

   

  MARDİN - Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), ‘Sonuç Odaklı Programlar Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantıları’nın ilkini Mardin’de gerçekleştirdi.

   

  DİKA tarafından organize edilen “Sonuç Odaklı Program” (SOP) bilgilendirme ve tanıtım toplantıları Mardin’de ajansın konferans salonunda yapıldı. Toplantılara kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

  Toplantının açılış konuşmasını yapan Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, sonuç odaklı programlarının tanıtım ve bilgilendirme toplantılarını yapmak üzere bir araya geldiklerini ifade ederek, bunun ilerisi için bir başlangıç olduğunu söyledi.Kısaca SOP olarak adlandırılan bu programların orta vadeli üç yıllık programlar olduklarını belirten Altındağ, “SOP’lar stratejik olarak belirlenmiş kalkınma hedeflerini yakalamak üzere, belirli bir sektörde kalkınma sonuçları elde etmek amacıyla, nitelikli analize dayanan proje ve faaliyetleri içermektedir. İlgili kurumlarla iş birliği halinde hazırlanan, ölçülebilir sonuçları ve hedefleri olan programlardır.” dedi.Açılış konuşmasının ardından DİKA Araştırma, Strateji Geliştirme ve Planlama (ASGP) Birimi Başkanı Ayşe Akyapı tarafından “Sonuç Odaklı Programlar” hakkında katılımcılara genel bilgi verildi. SOP’ların belirli bir tema veya mekânda kalkınmaya yönelik sonuçlar elde etmek amacı taşıyan alt program, proje, tedbir ve faaliyetler olduklarını dile getirdi. Bunların bölge planları ile uyumlu olan, ölçülebilir hedefleri, çıktıları ve sonuçları olduğunu belirtti.DİKA’nın ASGP Birimi Uzmanı Burcu Günay tarafından “Kırsal Kalkınmanın Güçlendirilmesi Sonuç Odaklı Programı” hakkında, yine ASGP Birimi Uzmanı Burak Özer tarafından da “Genç İstihdamın Artırılması Sonuç Odaklı Programı” konusunda katılımcılara detaylı sunumlar gerçekleştirildi.Yapılan sunumların ardından katılımcılar “Sonuç Odaklı Programlar” ile ilgili kendi görüşlerini dile getirerek, merak ettikleri sorular cevaplandırıldıktan sonra toplantılar sona erdi. (İLKHA)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen