• Dicle Kaymakamlığının düzenlediği 'evde kal' video yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu

  Dicle Kaymakamlığının düzenlediği 'evde kal' video yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu
  Dicle Kaymakamlığının düzenlediği 'evde kal' video yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu
  31.05.2020 Pazar

   

  DİYARBAKIR - Dicle Kaymakamlığı tarafından düzenlenen ve korona virüs salgınına karşı, evinde kalan Dicle’deki vatandaşlara sanatsal aktivite imkanı sunan 'evde kal' video yarışmasında dereceye girenlere ödülleri teslim edildi.

  Dicle Kaymakamlığı’nın düzenlemiş olduğu 'evde kal' konulu video yarışmasında ödülleri kazanan talihlilere, hediyeleri evlerinde takdim edildi. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını kapsamında tedbir amaçlı başlatılan evde kal çağrısını konu alan ödüllü yarışmaya, Dicle’de ikamet eden vatandaşlar baş vurmuştu. Jüri değerlendirmesini yaptıktan sonra ödülleri hak eden ilk 5 isim belli olmuştu.

  Yarışmada birinci olan Burak Özer'e dizüstü bilgisayar, ikinci olan Dilan İzgi'ye cep telefonu, üçüncü olan Yekdar Atalay'a tablet, dördüncü olan Mehmet Toprak'a kulaklık ve beşinci olan Elifnur Baytimur'a bisikleti teslim edildi. (İHA)

  kapsamında 1 Haziran'dan itibaren yeniden vatandaşların hizmetine açılacak parkları dezenfekte edip temizleyerek hazır hale getirdi.

  Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun talimatı ile yaklaşık 500 bin metrekarelik alanı oluşturan büyük ve küçük ölçekli 63 park,tedbirlere uygun olarak günün belli saatlerinde açık olacak.

  PARKLARDA KONTROLLÜ HAYAT DÖNEMİ "

  Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında uzun süre vatandaşlara kapatılan park ve dinlenme alanları hükümetin açıkladığı normalleşme adımları doğrultusunda yeniden kapılarını vatandaşlara açacak.

  Diyarbakır'ın 400 bin nüfuslu merkez Bağlar ilçesinde Ak Partili Bağlar Belediyesi,kendisine ait olan 500 bin metrekarelik alanı kapsayan 63 parkı dezenfekte edip temizleyerek hazır hale getirdi.

  Vatandaşlar,İçişleri Bakanlığının konuyla ilgili genelgesine uygun olarak parklara girebilecek.

  Sosyal mesafe ve maske kullanma zorunluluğunun yanı sıra spor faaliyetleri toplu olarak yapılamayacak,sadece bireysel yapılabilecek.

  "KURALLARA MUTLAKA UYALIM "

  Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Ferit Tutşi,Başkan Hüseyin Beyoğlu'nun talimatı ile tüm parkları steril ve hijyen hale getirdiklerini söyledi.

  Vatandaşlardan kurallara mutlaka uymalarını isteyen Tutşi,"Park ve açık alanların hizmet vermeye başlaması salgın tehlikesinin sona erdiği anlamına gelmiyor.Tam tersine çok daha dikkatli ve tedbirli olmalıyız.Kontrollü bir hayat tarzı ile hareket etmek zorundayız.Bu yüzden park ve dinlenme alanlarımızı hazır hale getirdik.Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Beyoğlu'nun talimatı ile dezenfekte ve temizlik başta olmak üzere tüm önlemleri aldık.

  Vatandaşlarımızdan isteğimiz lütfen sosyal mesafe,maske,hijyen gibi olmazsa olmaz olarak değerlendirdiğimiz kurallara titizlikle riayet etsinler " ifadelerine yer verdi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen