• Danimarka Kur'an-ı Kerim’e alçak saldırının ardından karıştı

  Danimarka Kur'an-ı Kerim’e alçak saldırının ardından karıştı
  Danimarka Kur'an-ı Kerim’e alçak saldırının ardından karıştı
  17.04.2019 Çarşamba

   

  KOPENHAG - Danimarka'da İslam düşmanı siyasetçi Rasmus Paludan'ın, Kur'an-ı Kerim'e ayağıyla basmasının ardından çıkan olaylarda, 23 kişi gözaltına alındı.

  Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da, İslam ve Müslüman karşıtı fikirleriyle bilinen aşırı sağcı siyasetçi Rasmus Paludan'ın Kur'an-ı Kerim'i havaya fırlatması ve ayağıyla basması sonrası çıkan olaylarla bağlantılı olduğu öne sürülen 23 kişi gözaltına alındı.

  Stram Kurs partisinin lideri, İslam düşmanı siyasetçi Rasmus Paludan, Müslümanların yoğunlukla yaşadığı mahallede yaptığı alçak saldırıda Kur'an-ı Kerim'i havaya atmış, daha sonra ayağıyla basmıştı. Paludan'ın bu küstahça saldırısından sonra kentte olaylar çıkmıştı.

  Çoğunluğu gençlerden oluşan kalabalık, polise taş atıp konteynerleri ateşe verirken polis de kalabalığa karşı biber gazı kullanmıştı.

  Danimarka Başbakanı Lars Lökke Rasmussen ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bu şahıs anlamsızca eylemlerde bulunarak halk arasına fitne sokmaya çalışıyor. Sizlerden istirham ediyorum, kendisine şiddetle karşılık vererek prim yapmasına izin vermeyin." demişti. Paludan, 22 Mart’ta da Danimarka Parlamentosu önünde kılınan cuma namazı esnasında Kur’an-ı Kerim yakmıştı. (İLKHA)

   

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen