• Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjde verdiği 4 ilçe doğalgaza kavuşuyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjde verdiği 4 ilçe doğalgaza kavuşuyor
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjde verdiği 4 ilçe doğalgaza kavuşuyor
  14.09.2018 Cuma

   Ergani, Bismil, Silvan ve  Çermik’te doğalgaz heyecanı   

  Süleyman AYDIN

  DİYARBAKIR - Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjde verdiği 4 ilçe doğalgaza kavuşuyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen yıl Diyarbakır'ı ziyaretinde doğalgaz müjdesi verdiği Ergani, Bismil, Silvan ve Çermik ilçelerinde yeni yılda doğalgaz kullanılması planlanıyor.

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) 2006 yılında yaptığı Diyarbakır doğalgaz dağıtım ihalesini alan Diyargaz firmasının çalışmaları ile yaklaşık 10 yıl önce doğalgaza kavuşan kent merkezinin ardından 4 ilçenin daha bu konforla buluşması için süreç işliyor.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1 Nisan 2017'de Diyarbakır'da katıldığı toplu açılış ve temel atma töreninde doğalgaz müjdesi vermesi üzerine EPDK tarafından, Ergani, Silvan, Bismil ve Çermik ilçeleri doğalgaz dağıtım bölgesi kapsamına alındı. Dört ilçede eş zamanlı başlatılan altyapı çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Söz konusu ilçelerin bazı mahallelerine ilk gazın yeni yılda verilmesi planlanıyor. Çalışmaları sevinçle takip eden vatandaşlar doğalgaz kullanımına başlamayı heyecanla bekliyor.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen