• Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ey batı! Hani AB ülkelerinde idam yasaktı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ey batı! Hani AB ülkelerinde idam yasaktı
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ey batı! Hani AB ülkelerinde idam yasaktı
  14.03.2019 Perşembe

   

  ANKARA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Pursaklar'da toplu açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfı’nın “5. Uluslararası İyilik Ödülleri” programına katıldı.

  Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu: “Yaşadığımız çağda, neticeyi sadece Hak’tan, Halık’tan, Allah’tan bekleyerek yapılan çalışmalar, adeta altın değerindedir. Hemen her şeyin kıymetinin parayla ölçüldüğü, her şeye menfaat penceresinden bakıldığı bir dönemde bu ödüller çöldeki vaha gibidir” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Günümüzde, iyilik ödülleriyle vücut bulan hassasiyetlere gerçekten çok ihtiyacımız var. Günlük yaşantımızda, siyasette, ticarette, uluslararası ilişkilerde şahit olduğumuz hadiseler; insanı insan yapan en önemli hasletin iyilik olduğunu, ihsan olduğunu, yardım olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Dün olduğu gibi bugün de dünyamız iyi insanların, hayır, hasenat sahiplerinin yüzü suyu hürmetine ayakta duruyor”

  “BE NETANYAHU SEN ZALİMSİN ZALİM”

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Netenyahu'ya tepki göstererek, “Ey Netanyahu kendine gel, sen zalimsin” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Ülkemizde birileri ezanımızı ıslıklar da İsrail durur mu? Onlar da Müslümanların onur davası olan Mescid-i Aksa’yı Kubbetüs Sahra’yı postallarıyla kirletmeye cüret ettiler. Şimdi utanmadan sıkılmadan İsrail’in başındaki o soyguncu, şu anda kendi ülkesinde yargılanıyor, neyden yargılanıyor Netanyahu ve karısı? Soygundan, suiistimalden. Bu adam şimdi oradan diyor ki ‘Türkiye’de gazeteciler cezaevinde, oradan bize ders vermesin’ diyor. Ey Netanyahu; sen kendine gel, kendine. Sen zalimsin, sen yedi yaşındaki o Filistinli yavruları katleden zalimsin. Sen kadınları hücrelere mahkûm eden bir zalimsin. Yediden yetmişe binlerce, on binlerce insanı şu anda hücrelere tıkayan bir zalimsin. Sen bizim oradaki kutsal mabedimizi, sadece bizim değil aynı zamanda Hristiyanların Kubbetüs Sahra, Harem-i Şerif, buralar bizim için kutsal ve postallarıyla senin askerin-polisin buralara giriyor. Tahrik etme, bak biz bu ülkede hiçbir Musevi’ye zulmetmedik, hiçbir sinagoga kalkıp da sizin yaptıklarınızı yapmadık. Bizi tahrik etmeyin. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz, o ayrı mesele, ama bunun hesabını uluslararası camiada size soracağız”

  “MESCİD-İ AKSA’NIN POSTALLARLA KİRLETİLMESİNE RIZA GÖSTERMEYECEĞİZ”

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye milleti ayakta olduğu sürece kimsenin ezanların semalardan yankılanmasına engel olamayacağını, Kudüs davasını unutturamayacağına vurgu yaparak, “Mübarek mescidimize yapılan her saldırı karşısında bizi bulacaklar. Herkes sussa bile milletimizle birlikte biz susmayacağız. Ne ezanımıza yapılan saygısızlığı görmezden geleceğiz, ne Mescid-i Aksa’nın, Kubbetüs Sahra’nın postallarla kirletilmesine rıza göstereceğiz” şeklinde konuştu.

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na gerekli talimatları verdiğini ve konuyla ilgili olarak görüşmelerini sürdürdüğünü anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İsrailin başbakanı Müslümanlara uygulanan zulmü engellemek yerine, yaklaşan seçimlere yatırım yapmak için sosyal medyada şahsımı hedef alıyor. Biz bu sosyal medya fedailerini muhatap alacak değiliz. Filistin halkının hakları ve Kudüs’ün İslam dünyası için taşıdığı öneme uygun şekilde yönetilmesi konusundaki mücadelemizi son nefesimize kadar sürdüreceğiz”

   “SİZ SİSİ'NİN DAVETİYLE NASIL OLUYOR DA İCABET EDİYORSUNUZ?”

  Mısır cuntası darbeci Sisi'nin davetine icabet eden AB üyelerine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

  “Aynı şekilde Mısır'da darbe mahkemelerinin kararlarıyla idam edilen gençlerin acısını yüreklerinde hissetmediler. Daha geçenlerde 9 genci idam ettiler. Ey Batı! Avrupa Birliği, hani AB ülkelerinde idam yasaktı. Siz Sisi'nin davetiyle nasıl oluyor da icabet ediyorsunuz. O da bir katliamın düzenleyicisi. Samimi olsaydınız, gerçek demokrat olsaydınız böyle bir idam mekanizmasını çalıştıran davetine icab etmezdiniz. Beni Sisi'yle barıştırmak isteyen çok var. Asla kabul etmiyorum, etmem de. Halkın yüzde 52 oyu almış olan Mursi'yi ve arkadaşlarını mahkum eden bir kişiyle karşı karşıya gelmem” (İLKHA)

   

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen