• Cumhurbaşkanı Erdoğan Covid-19 aşısını yaptırdı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Covid-19 aşısını yaptırdı
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Covid-19 aşısını yaptırdı
  15.01.2021 Cuma

   

  DİYARBAKIR - Cumhurbaşkanı Erdoğan, MYK Toplantısının ardından Ankara Şehir Hastanesine geldi. Başkan Erdoğan, burada CoronaVac aşısının ilk dozunu vurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Telegram hesabından “Ben de aşı oldum” açıklamasını yaptı. Paylaşımında aşı programının başarıyla devam ettiğini ve 254 bin sağlık çalışanının ilk doz aşılarını olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben de onlara katılarak aşılandım. İnşallah çok kısa süre içinde tüm vatandaşlarımızı aşılamayı hedefliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

  SİYASİLERE AŞI ÇAĞRISI

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Covid-19 aşısının ilk dozunu olduktan sonra Ankara Şehir Hastanesi çıkışında basın mensuplarına açıklama yaptı. Erdoğan, kendisinin ve MYK üyelerinin Covid-19 aşısını yaptırdığını, şu ana kadar yaklaşık 300 bin kişinin de aşı yaptırdığını ifade etti. Siyasilere aşı çağrısında bulunan Erdoğan, “Başta siyasi liderler olmak üzere, bunun yanında tüm milletvekillerimiz olmak üzere, lider kadrolar olmak üzere bu kampanyayı güçlü kılma noktasında onların da belirlenmiş olan aşılanma noktalarında bu aşıyı teşvik ederlerse çok isabetli olacağına inanıyorum” dedi.

  “SÜRATLE BUNU SÜRDÜRELİM İSTİYORUZ”

  Başkan Erdoğan, “Burada Bilim Kurulu'nun belirlediği bir süreç var. Bunlar da yaş gruplarına göre bu sürecin içerisinde. Şu anda ilk etapta gelen aşı miktarı belli. Ardından yaklaşık 24-30 milyon doz gelecek. Süratle bunu sürdürelim istiyoruz. Nerelerde bu kampanyayı nasıl sürdüreceğimizi Sağlık Bakanlığımız belirlemiş vaziyette. Bu süreç dün itibarıyla başladı, yoğun bir şekilde devam ediyor, devam edecek” ifadelerini kullandı.

  SAĞLIKÇILARA ŞAHSIM, MİLLETİM ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

  Salgın nedeniyle hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, hastalara şifa temennilerinde bulunan Başkan Erdoğan, “Tüm sağlık çalışanlarına bu süreçte ortaya koydukları performans sebebiyle şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu süreç içerisinde ortaya konan gayretin karşılığı ne bizler nezdinde ne de Rabbimin nezdinde karşılıksız kalmayacaktır. Teşekkür ediyorum” dedi.

  5 DAKİKA AŞI, 15 DAKİKA DA BEKLEME, İSTİRAHAT

  Başkan Erdoğan, “Şu tabii ortada, demek ki müracaatlar iyi ve hastanelerimizdeki performans da bayağı iyi. Bütün doktorlarımız, hemşirelerimiz hakikaten yoğun bir performans koyuyorlar. Bayağı seri oluyor demek ki. 5 dakika aşı, 15 dakika da bekleme, istirahat. Ondan sonra zaten serbest oluyor. Onun için de bu süreç içerisinde İhsan hocama da çok çok teşekkür ediyorum. Onun ve ekibinin gayretleri var. Allah kendilerinden razı olsun”

  “İKİNCİ DOZ AŞIYI 28 GÜN SONRA OLACAĞIM”

  Şu an yapılan aşıların Çin aşısı olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunun dışında çalışmalar var. Almanya ile olan irtibatlarımız var. Bunun yanında bizim kendi çalışmalarımız var. Onlar da Mayıs civarında devreye girecek. İkinci doz aşıyı 28 gün sonra olacağım” diye kaydetti. (Haber Merkezi)

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen