• Covid-19 nedeniyle ertelenen terhisler başladı

  Covid-19 nedeniyle ertelenen terhisler başladı
  Covid-19 nedeniyle ertelenen terhisler başladı
  01.06.2020 Pazartesi

   

  DİYARBAKIR- Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerle askerler terhis olmaya başladı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda başlatılan normalleşme çalışmaları kapsamında terhis olacak er ve erbaşların, 18 Mayıs tarihinde birinci ayrıntılı ayrılış muayeneleri yapıldı.

  İlk ayrılış muayeneleri yapılan askerlerin, birlik komutanlarının uygun gördüğü yerlerde gözetim altına alındı. Tüm bu muayene ve gözetim sürecinin sonunda bugün terhis olan er ve erbaşların ikinci ayrıntılı muayenesi yapıldı.

  Yapılan muayeneler sonucunda terhis olan askerler de semptom gözlenmezken, sağlık muayeneleri tamamlananların terhisleri dün itibariyle başlatıldı. Terhis olan personelin 14 gün boyunca kendilerini evde gözetim altında tutmaları için gerekli bilgilendirme yapılarak bu kapsamda form doldurmaları da sağlandı. 

  Covid-19’a ilişkin herhangi bir belirti tespit edilmeyen askerler, sosyal mesafe kuralı başta olmak üzere Covid-19 virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında kışlalardan kontrollü şekilde terhis edilmeye başlandı.

  Tüm araçlar intikal öncesi dezenfekte edilerek temizlendi. Otobüsü kullanan şoför dahil olmak üzere terhis olan askerler maske takarken, bu maskeler seyahat boyunca 3 saatte bir yeni bir maske ile değiştirilecek.

  Otobüslerde iki kişilik olan yolcu koltuklarında ise birer koltuk boş bırakıldı. Otobüsler seyahat boyunca hiç bir yerde mola vermeyecek, terhis olan personel yemeklerini otobüste bulunan kumanyalardan yiyecek. (Haber Merkezi)

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen