• Çocuklar ameliyata akülü arabayla gidecek

  Çocuklar ameliyata akülü arabayla gidecek
  Çocuklar ameliyata akülü arabayla gidecek
  17.03.2018 Cumartesi

  Süleyman AYDIN

  DİYARBAKIR- Diyarbakır Sağlık-Sen Şube Başkanlığı tarafından Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Çocuk Cerrahi Kliniğine akülü araba bağışlandı.

  Akülü araba Şubesi Başkanı Nurhak Ensarioğlu tarafından törenle Çocuk Cerrahisi Kliniğine teslim edildi. Teslim törenine Hastaneler Başmüdür Uzman Yaşar Aslan, Çocuk Cerrahisi

  Öğretim Üyesi Doç.Dr. Hanefi Okur, Yrd. Doç.Dr. Serkan Aslan ve Başhemşire Rahime Atlı katıldı.

  Diyarbakır Sağlık- Sen Şubesi Başkanı Nurhak Ensarioğlu, D.Ü. Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Cerrahi Kliniğinde tedavi görmekte olan çocuk hastalar için bir adet akülü araba bağışta bulunduklarını belirterek; “Bu vesileyle belki bir çocuk hastayı mutlu etmiş oluruz. Çocuklar mutluysa bütün dünya mutludur. Düşüncesindeyiz. Bu bağış Diyarbakır Sağlık –Sen Şubesi Üyelerinin desteği ile yapılmıştır. Hizmetin sunumunda bulunan hastane yönetimimize ve Diyarbakır halkına hayırlı uğurlu olmasını dileriz” dedi.

  “ÇOCUKLARIN SEVİNCİ BİZLERİ DE SEVİNDİRİR”

  Hastaneler Başmüdürü Aslan, hastanede tedavi gören çocuk hastaların geçirecekleri operasyonlar için ameliyathaneye giderken yaşadıkları korku ve endişeyi bu akülü arabanın azaltacağını ifade ederek; “Bu Akülü araba, ameliyat olacak çocukların moral ve motivasyonlarını artırma ve psikolojik olarak rahatlamaları açısından önemlidir. Çocuklarımız ameliyathaneye girerken akülü araba ile eğlenerek, sevinerek gitmeleri bizleri de sevindiriyor. Diyarbakır Sağlık- Sen Şube Başkanlığının hastanemize bağışta bulunduğu bu akülü araba için Şube Başkanı Nurullah Ensarioğlu ve katkı sunan üyelerine çok teşekkür ederiz” şekline konuştu.

  “ÇOCUKLAR KORKUNCA BİZDE ENDİŞELENİYORDUK”

  Klinikte tedavi gören çocuk aileleri ; “çocuklarımızın sedye yerine akülü araba ile gülerek ameliyathaneye gitmeleri bizi de rahatlatıyor. Çocuklarımız sedye üzerinde ameliyathaneye giderken çok korkuyorlardı, onların o korkusu bizleri de üzüyor ve endişelendiriyordu. Akülü araba sayesinde çocuklarımız bu korkuyu atlatacak. Bu uygulama gayet güzel oldu. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” diye duygularını dile getirdiler.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen