• Cinsel tacizden suçlu bulunan Kardinal Pell'in temyiz başvurusu reddedildi

  Cinsel tacizden suçlu bulunan Kardinal Pell'in temyiz başvurusu reddedildi
  Cinsel tacizden suçlu bulunan Kardinal Pell'in temyiz başvurusu reddedildi
  22.08.2019 Perşembe

   

  AVUSTRALYA - Cinsel taciz davasından suçlu bulunan Katolik Kilisesinin en üst düzey yetkililerinden George Pell'in Avustralya'da görülen davasında, Pell'in yapmış olduğu temyiz başvurusu reddedildi.

  Avustralya'nın Victoria eyaletinde bulunan Yüksek Mahkeme, bugüne kadar cinsel tacizden suçlu bulunarak hüküm giymiş olan en üst düzey Katolik Kilise yetkilisi olan Kardinal George Pell'in temyiz başvurusunu reddetti.

  Kardinal Pell'in de hazır bulunduğu duruşmada Yüksek Mahkeme, ele aldığı temyiz davasını bire karşı 2 oyla reddetti. Kardinal Pell, 1990'lı yıllarda Melbourne Başpiskoposu olduğu sırada kilise korosunda şarkı söyleyen 13 yaşındaki 2 çocuğa cinsel tacizde bulunduğu suçlamasıyla yargılanmış, aylar süren yargılama davasında suçlu bulunmuş ve 6 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Bir dönem Vatikan'da haznedarlık yapmış ve Kilisenin eski 3 numaralı ismi olan George Pell, hakkında alınmış olan kararın adil olmadığını ve çocuklara cinsel tacizde bulunduğuna ilişkin yeterli kanıtın olmadığını öne sürmüştü. (İLKHA)

   

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen