• Çiftçiye 2 milyarlık ödeme başladı

  Çiftçiye 2 milyarlık ödeme başladı
  Çiftçiye 2 milyarlık ödeme başladı
  10.04.2018 Salı

  DİYARBAKIR – Tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında çiftçilere yapılması planlanan yaklaşık 2 milyarlık ödeme başladı.

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 1,9 milyar lira tutarındaki hibe desteği ödemesinin, bu akşam saat 18.00'den itibaren çiftçilerin hesabına yatırıldığını açıkladı.

  Ödemeler; yağlı tohumlu bitkiler, hububat, baklagil, mısır, çay ve fındık üreticilerine yapılacak. Bugünkü ödemeyle birlikte çiftçilere yılbaşından bu yana 7,1 milyar lira destekleme ödemesi yapılmış olacak. Hükümet, çiftçilere bu yıl 14,5 milyar lira destekleme ödemesi yapmayı öngörüyor.

  Tarım Bakanı Fakıbaba yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Vermiş olduğumuz bu destekler, tarıma sağladığımız nakit hibe kaynaktır. Bunun yanında ayrıca arazi toplulaştırma ve tarımsal sulama yatırımları, tarımsal kredi sübvansiyonları, müdahale alımları ve ihracat destekleri gibi birçok kalemde tarıma önemli miktarlarda kaynak sağlıyoruz. Hükümet olarak her zaman üreticinin yanında ve ülkemiz tarımına değer katanların hizmetinde olmaya devam edeceğiz” (Haber Merkezi)

   

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen