• CEZERİ’nin denemeleri Diyarbakır’da yapılsın!

  CEZERİ’nin denemeleri Diyarbakır’da yapılsın!
  CEZERİ’nin denemeleri Diyarbakır’da yapılsın!
  23.10.2020 Cuma

   

  Engin ÖZTÜRK

  DİYARBAKIR- Baykar  tarafından geliştirilen Türkiye'nin ilk uçan arabası CEZERİ'nin Diyarbakır'da denemelerini yapılması çağrısına Selçuk Bayraktar olumlu yanıt verirken Vali Münir Karaloğlu da bundan onur duyacaklarını söyledi. Diyarbakırlılar ise uçan araba CEZERİ’nin denemelerinin Diyarbakır’da yapılmasından oldukça memnun olacaklarını ayrıca bunun Diyarbakırın da hakkı olduğunu belirtiler.

  BAYRAKTAR: CEZERİ'NİN HATIRASINI, YAŞADIĞI TOPRAKLARIN EV SAHİPLİĞİNDE YAD ETMEKTEN ŞEREF DUYARIZ

  Baykar Teknik Müdürü ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Uçan araba CEZERİ'nin Diyarbakır'da denemelerini yapılması çağrısına ilişkin sosyal medya hesabından karşılık verdi. Bayraktar, CEZERİ'nin uçuş testlerinde biraz daha yol almaları gerektiğine dikkat çekerek, “CEZERİ'nin hatırasını, yaşadığı toprakların ev sahipliğinde yad etmekten şeref duyarız... Semalarımızda Hür ve Özgür...” dedi.

  VALİ KARALOĞLU: İKİ GURURU BİR ARADA YAŞAMAK İSTERİZ

  Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu da Bayraktar'ın bu paylaşımını alıntılayarak “#DiyarbakırHazır, heyecanla bekliyor. CEZERİ denemelerinin #Diyarbakır’ımızda yapılmasından onur duyarız. İki gururu bir arada yaşamak isteriz. #MilliTeknolojiHamlesi” ifadelerine yer verdi.

  DİYARBAKIRLILAR: DİYARBAKIR’IN HAKKI

  Diyarbakırlılar da uçan araba CEZERİ’nin denemelerinin Diyarbakır’da yapılmasının Diyarbakır’ın hakkı olduğunu belirterek bu durumdan memnun olacaklarını belirtiyorlar. ‘Bu hak bizim hakkımız’ diyen Şevket Koyuncu, “CEZERİ isimli bir markayla ilgili gelişmelerin CEZERİ’nin memleketinden başka bir yerde yapılması doğru değil. Diyarbakır halkına ve CEZERİ’nin hatırasına da saygı duymak adına uçan araba CEZERİ’nin denemelerinin Diyarbakır’da yapılmasının Diyarbakır’ın hakkı olduğunu düşünüyorum” dedi.

  CEZERİ’YLE İLGİLİ BİR FABRİKA DA DİYARBAKIR’DA KURULSUN

  Uçan araba CEZERİ’yle ilgili araç parçalarının imal edildiği bir fabrikanın Diyarbakır’da kurulmasını isteyen Mehmet Karakaş ise “Biz daha önce yerli araba TOGG’un bir fabrikasının Diyarbakır’da kurulmasına talip olmuştuk, ancak başka bir yerde kurulmasına karar verildi. Şimdi devlet büyüklerimizden uçan araba CEZERİ’nin fabrikasının Diyarbakır’da kurulmasını talep ediyoruz. Hem geçmiş tarihimizin şanlı zamanlarını hatırlar ileriye geleceğe daha sıkı sahip çıkarız, hem de büyük işsizlik sıkıntısı yaşayan Diyarbakır halkının gönlünü kazanırız” dedi. 

  İLK UÇUŞ TESTLERİNİ BAŞARIYLA TAMAMLAMIŞTI

  BAYKAR firması tarafından yerli imkanlarla geliştirilen Türkiye'nin ilk uçan arabası CEZERİ, ilk uçuş testlerini başarıyla tamamlamıştı. CEZERİ, yerli mühendislerin tasarlayıp ürettiği, 230 kg’lık ön prototip uçuş testlerinde halatsız şekilde 10 metre yükselmişti.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen