• Büyükşehir ulaşım hizmetlerini aksatmadan sürdürecek

  Büyükşehir ulaşım hizmetlerini aksatmadan sürdürecek
  Büyükşehir ulaşım hizmetlerini aksatmadan sürdürecek
  02.12.2020 Çarşamba

   

  Hasan DERSAN

  DİYARBAKIR-  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasının önüne geçmek için aldığı sokağa çıkma kısıtlaması kararı sonrası harekete geçen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, uygulamadan muaf tutulacak başta sağlıkçılar olmak üzere diğer çalışanların mağdur edilmemesi adına ulaşım hizmetlerini aksatmadan sürdürecek.

  Koronavirüs tedbirleri kapsamında dün toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin aldığı kararlar doğrultusunda harekete geçen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde ulaşım hizmetlerini aksatmadan sürdürecek. Ulaşım Daire Başkanlığı, yeni bir karar alınıncaya kadar Cuma saat 21:00’da başlayıp Pazartesi saat 05:00’da tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlamasında muaf olan başta sağlıkçılar olmak üzere diğer çalışanların mağdur edilmemesi için kent merkezinde gündüz saatlerinde 30 güzergâhta 82 araçla ve ilçelerde 14 araçla, gece 20:30-01:30 saatleri arasında ise 11 güzergâhta 19 araçla ulaşım hizmetlerine devam edecek.

  Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım hizmetlerine ilaveten, çalışanların mağdur edilmemesi için halk otobüsleri, minibüsler ve taksiler de çalışmalarını sürdürecek

  Alınan kararlar sonrası Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım hizmetleri şu şekilde gerçekleşecek.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen