• Büyükşehir Belediyesi’nden kaldırım temizleme ve tuzlama çalışması

  Büyükşehir Belediyesi’nden kaldırım temizleme ve tuzlama çalışması
  Büyükşehir Belediyesi’nden kaldırım temizleme ve tuzlama çalışması
  13.02.2020 Perşembe

   

  DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, dün geceden itibaren etkili olan kar yağışından dolayı yaya ve araç trafiği akışının güvenli bir şekilde sağlanması için kar küreme, tuzlama ve kaldırım temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

  Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ile Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkalığı ekipleri, yaya ve araç trafiği akışının güvenli bir şekilde sağlanması için kar küreme, tuzlama ve kaldırım temizleme çalışması yapıyor.

  Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada; üyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlı 260 personel ve mini kar küreme araçlarıyla 4 merkez ilçedeki ana arterlerde yürütülen çalışmalarda kaldırımlar temizlenerek buzlanmaya karşı tuzlanıyor. Kar yağışının başladığı andan itibaren yol açma ve temizleme çalışmalarını başlayan Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri ise yollarda biriken karları temizleyerek trafik akışının güvenli bir şekilde yapılmasını sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların mağdur olmaması için yol, kaldırım temizleme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız olarak sürdürecek” denildi.

  • Haber Ara

  • Gazete Manşetleri

 • Son Eklenen